fbpx
Close

Juventuse president rääkis Sarri ja Ronaldo tulevikust, ees ootab põhjalik vigade analüüs

Avatar

Juventus' starting eleven pose for a group picture during the Supercoppa Italiana final football match between Juventus and Lazio at the King Saud University Stadium in the Saudi capital Riyadh on December 22, 2019. (Photo by Fayez Nureldine / AFP)

Torino Juventuse president Andrea Agnelli andis pika intervjuu pärast reedel saadud 2:1 võitu Lyoni Olympique’i üle, millest siiski ei piisanud, et Meistrite liigas kaheksa parima hulka edeneda. Muuhulgas sai meedia vastuseid nii peatreeneri Maurizio Sarri kui ka staarmängija Cristiano Ronaldo tuleviku kohta.

“Tegemist on olnud väga keerulise hooajaga. Tegime suurepärase tulemuse võites üheksanda järjestikuse Itaalia meistritiitli ning kirjutasime ajalooraamatutesse fantastilise peatüki. Maurizio väärib seal omale eraldi lehte, tulles amatöörliigadest ja võites lõpuks Scudetto (Serie A meistritiitel – toim.),” ütles Agnelli Sky Sport Italia vahendusel.

“Meistrite liiga valmistab meile loomulikult praegu pettumuse, nii fännidele kui mängijatele. Nagu olen viimastel aastatel mitmeid kordi öelnud, siis Meistrite liiga on unistus, nüüd peab sellest saama eesmärk. Selliselt konkurentsist langeda on tohutu pettumus. Järgnevatel päevadel mõtleme, hindame ja otsustame, kuidas järgmisel hooajal edasi minna. Juventusel on need eesmärgid nii kohalikul kui Euroopa tasandil, mida tuleb austada. Meil on Meistrite liiga ajaloo parimad mängijad, mida täna (eile – toim.) taas tõestati ning peame uue entusiasmiga edasi liikuma.”

Kas on oht, et Sarri’le näidatakse ust? “Tahan teha selgeks, et me ei saa võtta Serie A tiitlit iseenesest mõistetavalt, sest igal hooajal alustame algusest ja nullist punktist. Sa ei võida tiitleid eelmise hooaja hetkede pealt. Igal korral on tegemist võiduga. Tuleb teha kogu võistkonnaga põhjalik analüüs. Peame hindama, kuidas taastada entusiasm, mida uue hooaja alguseks vajame, et mängida näljaselt ja võita igal staadionil. Tegemist on 360-kraadise analüüsiga. Kuulen endiselt, et meil on Euroopa vanim meeskond ja peame sellele faktile pilgu peale heitma. On olnud väga keeruline hooaeg paljude muudatustega taustajõudude osas. Need on faktorid ja viisid, mis tuleb luua, et üksteisest aru saada. Kui teed nii palju muudatusi, siis oled teadlik, et mõned raskused võivad ette tulla. Hoolimata sellest kõigest oleme võitnud üheksa järjestikust Itaalia meistritiitlit. Midagi sellist pole 99 aastat juhtunud enne meie saavutust ja kahtlen, kas see järgmise saja aasta jooksul kordub.”

Viimasel ajal on olnud suur arutelu, eelkõige Prantsusmaal jalgpalli kajastava lipulaeva France Football’i poolelt, kas meeskonna tähtmängija Cristiano Ronaldo on Juventus’es jätkamas. Hiljuti andis 35-aastane ründaja ise siiski mõista, et jääb paigale ja nüüd kinnitas sama Agnelli. “Olen täiesti veendunud, et ta jääb. Mu arvates pärinevad need kuuldused mitme kuu tagusest ajast, mis iroonilisel kombel avaldati just enne Prantsusmaa klubi vastu mängimist. See on vana meedia trikk. Ei, saan teile kinnitada, et ta jääb Juventuse tugisambaks.”

Lõpetuseks uuriti Agnelli’lt, kas plaanitakse juurde tuua mängijaid, kes oleksid Sarri mängujoonises sobilikumad. Vastus oli rahustav. “Need on küsimused tehnilistele direktoritele, mitte mulle. Saan vaid öelda, et tegemist saab olema Juventuse tasemel mängijatega. Alles mõne päeva eest arutasime Pavel Nedved’i ja Fabio Paratici’ga selle keerulise hooaja üle. Need direktorid jätkavad koostöö tegemist, et püstitada eesmärk, milleks Juventus on suuteline. Hoian nendega tihedalt ühendust. Teisi klubisid on samuti, kes tahavad seda eesmärki saavutada, aga see muudab konkurentsist väljalangemise meeskonna vastu, mille suhtes keegi polnud loosi ajal pettunud, veelgi pettumustvalmistavamaks. Nagu oleme öelnud, siis üks mäng ei saa olla määrav, kuidas hooaega terviklikult hinnata. Seda tuleb põhjalikult ja üldises plaanis analüüsida ning arvestada kõiki elemente,” vastas Agnelli.

scroll to top