fbpx
Close

Buffon: Itaalia eemalejäämise eest MM-ilt vastutab Mancini

Avatar

Juventus' Italian goalkeeper Gianluigi Buffon reacts following their defeat the Supercoppa Italiana final football match between Juventus and Lazio at the King Saud University Stadium in the Saudi capital Riyadh on December 22, 2019. (Photo by Fayez Nureldine / AFP)

Enamiku oma karjäärist Torino Juventuses pallinud ning nüüdseks oma kasvatajaklubisse Parmasse siirdunud Gianluigi Buffon selgitas hiljutises intervjuus ajalehele La Stampa, et vastutus Itaalia koondise eemalejäämises käesoleva aasta MM-finaalturniirilt lasub suuresti peatreener Roberto Mancini õlul.

Itaalia läks suurte lootustega vastu MM-i play-offi mängudele, kui esmalt tuli alistada Põhja-Makedoonia ning seejärel oodanuks ees otsustav matš Portugaliga. Suure üllatusena ei suudetud aga oma domineerimist väljakul põhjamakedoonlaste vastu väravaks vormistada ning hoopis tuli ise leppida 0:1 kaotusega, mis läks ajalooraamatutesse kirja kui Itaalia koondise ühe piinlikuma allajäämisena.

Seda mängu kõrvalt jälginud 44-aastane Buffon pole karjääri lõpetamisest veel rääkinud ning on varasemalt isegi mõista andnud, et sooviks 2022. aasta MM-il veel mängida, ent nüüd on see unistus kustunud.

“Meritokraatia on mu poolel, aga ma ei usu, et mind oleks kohale kutsutud (koondisesse). On teisi asju, millega käib kaasa pretsedent ja mida tuleb austada. Arvestades viimaste aastate valikuid, siis on nii õige,” ütles Buffon. “Kui Slovakkia kukutas meid 2010. aasta MM-ilt välja, siis mõistsin, et asjad hakkavad muutuma ja oleksime pidanud ainuüksi kvalifitseerumist tähistama. Sellest ajast alates on meil olnud illusioonid, kõrghetked nagu Euroopa meistrivõistlused, kuid ma ei eksinud. Oleme unikaalsed ja teame, kuidas rasketel aegadel kokku hoida, aga kui me pole äärmiselt motiveeritud, võime kaotada igale meeskonnale.”

“Mancini oli peaarhitekt meie taassünnis, mis päädis EM-i võitmisega. Samas on tema ka vastutav sellise suure tagasilöögi pärast. On mitmeid viise, kuidas konkurentsist välja langeda. Keegi poleks midagi hakanud ütlema, kui Itaalia oleks penaltiseerias Portugali vastu langenud, aga pärast kaotust Põhja-Makedooniale on kõvasti keerulisem taas alustada,” lisas Buffon lõpetuseks.

scroll to top