fbpx
Close

Häbi, arusaamatus, telefoni lõhkumine ja sobivus Premier League’i – Manchester Unitedis käärib täielikult

Avatar

-Cristiano Ronaldo | Foto: EPA/Scanpix

Uueks hooajaks Meistrite liiga kohta jahtiva Manchester Unitedi ja nende staarmängija Cristiano Ronaldo jaoks tuli laupäeval vastu võtta järjekordne tagasilöök, kui Inglismaa kõrgliiga 31. vooru kohtumises suudeti 0:1 kaotada viimasel ajal aina vastase paremust tunnistanud Evertonile. Mängu järgsed sõnavõtud peegeldavad Unitedi poolelt vaid üht: sisekliima on nullilähedane ja pinged laes.

“Kui lasime omale värava lüüa, siis kaotasime mõnes mõttes oma meelerahu ja võib-olla veidi ka enesekindlust. Kui sa ei tee Evertoni suguse meeskonna vastu skoori, siis kogu austuse suhtes võistkonna vastu, kes lubas omale Burnleyl kolm väravat lüüa, ei saa saa eeldada ka mingit tulemust. Oleme sellest viimased kümme minutit rääkinud. Nõustun täielikult. Seda pole raske mõista. Kui sa ei löö 95 minuti jooksule väravat võistkonnale, kes lasi Burnleyl kolm endale lüüa, ja me lõime kodus Tottenham Hotspurile ise kolm, siis on seda kõike raske selgitada. Meile kui treeneritele pole kuigi lihtne mõista, miks me ei suutnud luua rohkem võimalusi sellises mängus,” rääkis Unitedi peatreener Ralf Rangnick.

Unitedi väravavaht David de Gea: “Teadsime enne mängu, et neil (Evertonil) on raske seis ja kohtumine saab olema keeruline. Me aga ei suuda skoori teha ega isegi luua võimalusi. Kui aus olla, siis ma ei tea, mida enam öelda. On selge, et me pole piisavalt head. Saab olema väga keeruline esinelikusse murda. Loomulikult polnud ideaalne atmosfäär. Nad olid väsinud ja närvilised, aga jätkasid üritamist. Neil oli meist rohkem kirge, mis pole aktsepteeritav. Väga kurb on täna (eile – toim.) kaotada. See on meile häbiplekk. Peaksime sellise mängu võitma.”

Lisaks seadis Unitedi üks varasematest treeneritest Rene Meulensteen kahtluse alla poolkaitsja Paul Pogba sobivuse Premier League’is. “Läbikukkumine on tugev sõnastus, aga kas Paul Pogba on ootustele vastanud? Ma ei usu. Ta teadis, millised saavad olema ootused, kui tahta Premier League’i ja Meistrite liiga tiitli nimel konkureerida. Kaugeltki mitte kõik pole tema ümber mängijate ja süsteemiga kokku langenud. Kas ta üldse sobib Premier League’i? Mis mind veidi ärritab, on see, et Paul pole tegelikult kunagi oma pühendumusest Unitedis rääkinud. Ta pole kunagi välja tulnud avaldusega, et tahab pildis olla ja aidata United tagasi sinna, kuhu ta kuulub. Tema tuleviku osas on alati küsimused õhus olnud ja see ei istu sugugi hästi ka fännidele. Muidugi pole küsimus vaid ühes mängijas, vaid palju probleeme tuleb lahendada enne, kui United saab õigele teele tagasi. Sellest ajast, kui tema on Unitedisse tagasi tulnud, pole see kõik Unitedis juhtunud. Arvan, et Pogba lahkub pärast tänavust hooaega,” ütles Meulensteen Stadium Astro vahendusel.

Paraja skandaaliga sai hiljem hakkama ka Ronaldo, kes lõhkus Evertoni poolehoidja telefoni. Lõpuvile kõlades, kui mängijad lahkusid, ärritas ilmselgelt pettunud Ronaldot teda telefoniga filminud vastasmeeskonna fänn väljakult väljaviiva koridori alas ning portugallane otsustas toore jõuga seadme purustada. 36-aastane vanameister mõistis siiski oma eksimust ja kirjutas hiljem Instagrami vahendusel: “Kunagi pole kerge tulla emotsioonidega toime rasketel hetkedel, nagu hetkel seda kogeme. Kõigest hoolimata peame olema alati lugupidavad, kannatlikud ja looma eeskuju noortele, kes armastavad seda kaunist mängu. Tahan oma vihapurske pärast vabandada ja kui võimalik, siis sooviksin kutsuda selle poolehoidja Old Traffordil toimuvale mängule, et näidata austust ja spordimehelikkust.”

scroll to top