fbpx
Close

Itaalia meistritiitel ei maksa midagi: Sarri ja Juventuse teed läksid ikkagi lahku

Avatar

Maurizio Sarri. Foto. Reuters/Scanpix

Itaalia valitsev meister Torino Juventus teenis reedel Meistrite liiga kaheksandikfinaali korduskohtumises Lyoni Olympique’i vastu 2:1 võidu, aga Prantsusmaa klubi edenes tänu võõrsil löödud väravate reeglile veerandfinaali edasi. Kui klubi president Andrea Agnalli andis mõista, et peatreener Maurizio Sarri töökoht ei pruugi siiski ohus olla, läks ikkagi vastupidiselt ning Juventus on hetkel juhendajata.

“Juventus’e jalgpalliklubi annab teada, et Maurizio Sarri on oma ametikohalt, esindusmeeskonna peatreenerina tagandatud. Klubi tahab treenerit tänada uue ajaloolise lehekülje kirjutamises üheksanda järjestikuse meistrivõistluste tiitli võitmisega. Tegemist on kulminatsiooniga, mille käigus on ta tulnud läbi kõikide Itaalia jalgpalliliigade,” seisis Juventus’e teadaandes.

Sarri aitas klubi üheksanda järjestikuse Serie A tiitlini, mis oli ühtlasi talle esimeseks karikaks Itaalias. Kriitikat pälvis 61-aastane itaallane meeskonna kehvade esituste tõttu, kuna lähimat rivaali Milano Inter’it edestati lõpuks vaid ühe punktiga ja mängupilt polnud soovitult atraktiivne. Peatreeneri positsioon oli tema puhul kõikuv juba mullu detsembris, kui Rooma Lazio’le kaotati Itaalia superkarikas ning juunis, pärast koroonaviirusest tingitud pausi, jäädi Itaalia karikafinaalis alla Napoli’le. Juventus’ega võitis Sarri 51 mängust 34 ning kaotas üheksa.

Enamiku aja oma treenerikarjäärist on Sarri veetnud amatöörliigades tegutsevate võistkondade juhendajana, olles kusjuures spordimaailma tulnud panganduse eriala pealt. Perioodil 2012-2015 tegi ta Serie A-s omale nime Empoli’t tüürides ja 2015-2018 oli ta Napoli eesotsas tegutsedes stabiilselt liiga paremike seas. Mullu oli ta Inglismaa kõrgliigas Londoni Chelsea’ peatreener, kellega võideti Euroopa liiga.

Juventus’ega oli Sarri’l leping 2022. aasta suveni, millest läks seega täitmisele vaid üks aasta. 83 punkti lõppenud hooajal oli viimase üheksa aasta peale Juventus’e nõrgim tulemus ning murettekitav oli samuti fakt, et 38 vooruga lubati endale koguni 43 väravat lüüa. 76 enda löödud väravaga jäädi selles arvestuses alla Atalanta’le, Inter’ile, Lazio’le ja isegi viiendaks platseerunud AS Roma’le.

scroll to top