Bayern küttis Chelsea’le veelkord sauna, avapoolaja tabamused aitasid Barcelona edasi

TOR zum 2:1 Robert Lewandowski FC Bayern München Torjubel mit Thiago Alcantara FC Bayern München Gestik, Geste FC Bayern München FCB vs SV Werder Bremen 14.12.2019 DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO FC Bayern München FCB vs SV Werder Bremen *** TOR to the 2 1 Robert Lewandowski FC Bayern Munich cheering goal with Thiago Alcantara FC Bayern Munich gestures, gesture FC Bayern Munich FCB vs SV Werder Bremen 14 12 2019 DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND OR QUASI VIDEO FC Bayern Munich FCB vs SV Werder Bremen

Laupäeval peeti ära Meistrite liigas viimased kaks kaheksandikfinaali. Müncheni Bayern ei jätnud Londoni Chelsea’le mingit varianti ning Barcelona teenis samuti üpris veenva võidu.

Avamängus 3:0 Chelsea’t võitnud Bayern tegi nüüdki koduplatsil Inglismaa neljanda võistkonna vastu, mis ise tahtis. Maailma kalleima väravavahi Kepa Arrizabalaga asemel algkoosseisu koha sel korral endale saanud Willy Caballero tegi juba kaheksandal minutil Robert Lewandowski vastu penaltiväärilise vea ja poolakas viis Bayern’i ette. Poolajaks suurendas eduseisu kahele Ivan Perišic, kes unustati vastaste poolt täielikult karistusalas ära ja Lewandowski’lt söödu saanud ääreründaja pani palli kindlalt võrku. Loetud hetked hiljem Chelsea küll vastas Callum Hudson-Odoi kauglöögist, kuid VAR-i kaasabil oli eelnevalt fikseeritud suluseis. Puhkepausile mindi siiski 2:1 seisult, sest Manuel Neuer’i ebaõnnestunud palli püüdmine lõppes Tammy Abraham’i väravaga paarilt meetrilt. Bayern oli siiski kindlalt edasi liikumas ja üldskoori 5:1 omamas. 76. minutil sahistas võrku veel Corentin Tolisso, kelle olid Chelsea’ kaitsjad uhkesse üksindusse värava ette jätnud. Lõppskoori 4:1 vormistas 83. minutil Lewandowski.

Barcelona oli avamängus Napoli’ga teinud 1:1 viigi ja võõrsil löödud väravate reegli alusel oleks selle skooriga ka Barcelona edasi läinud. Kümnendal minutil löödi siiski värav ära, kui Ivan Rakitic’i nurgalöögist tulnud palli suunas peaga võrku Clement Lenglet. 23. minutil näitas võõrustajate staarmängija Lionel Messi oma maagiat, võttes sisuliselt kuus Napoli meest ette ja tegi ka seisuks 2:0. Argentiinlane oli peagi taas täpne, kuid videokohtunik otsustas käega mängu tõttu tabamuse tühistada. Poolaja lisaminutitel realiseeris Luis Suarez veel penalti, aga samaga vastas Lorenzo Insigne. Kokkuvõttes oli Barcelona ikkagi sammu võrra eespool ja teisel poolajal enam väravaid ei nähtudki.

Veerandfinaalis lähevad Bayern ja Barcelona omavahel vastamisi. Teistes paarides kohtuvad Manchester City – Lyoni Olympique, RB Leipzig – Madridi Atletico ja Atalanta – Pariisi Saint-Germain. Mängud peetakse ära 12.-15. augustil ühe matšina neutraalsel väljakul Portugali pealinnas Lissabonis.