Euroopa liiga taasalustas: Inter pääses läbi raskuste edasi, Šahtar ja Kopenhaagen võtsid koduplatsil maksimumi

epa08029898 Romelu Lukaku of Inter celebrates after scoring the 2-1 during the UEFA Champions League Group F match between Slavia Prague and Inter in Prague, Czech Republic, 27 November 2019. EPA/MARTIN DIVISEK

Euroopa liigas tehti kolmapäeval taas algust play-off mängudega pärast koroonaviirusest tingitud pausi. Veerandfinaali pääsesid oodatult Manchester United ja Milano Inter. Donetski Šahtar suutis esimese matši eduseisu Wolfsburgi vastu hoida ning kaotusseisu pööras võiduks Taani tippklubi FC Kopenhaagen.

Romelu Lukaku viis Interi 33. minutil Getafe vastu juhtima, kui Alessandro Bastoni pikk pall jõudis temani ning Belgia koondise ründaja murdis väravani välja, pannes lõpuks võrgu ka sahisema. Tänavuse hooaja Hispaania kõrgliiga kaheksandal võistkonnal Getafe’l tekkis aga suur võimalus 75. minutil viigiseis jalule seada, kuid kogenud 38-aastane Jorge Molina lõi penalti mööda. Christian Eriksen’i abiga läks Inter hoopis seitse minutit enne normaalaja lõppu 2:0 ette ja sellega oli mäng ka tehtud. Veerandfinaalis on Inter’i vastaseks Glasgow’ Rangers – Leverkuseni Bayer paari võitja (avamäng 3:1 Leverkusen’ile).

Manchester United’il oli avakohtumisest Austria klubi Linzi LASK-i vastu 5:0 võit kirjas. Oodatult suurt edumaad maha ei mängitud ja Jesse Lingard’i ning Anthony Martial’i abiga võeti nüüdki 2:1 võit. Türgi tippklubide hulka kuuluvalt Istanbuli Basaksehir’ilt 0:1 kaotuse saanud Kopenhaagen pööras koduväljakul seisu aga enda kasuks. Neljandal minutil viis 21-aastane ründaja Jonas Older Wind omad juhtima ja 53. minutil realiseeris taanlane ka penalti. Lõppskoori vormistas 62. minutil Rasmus Falk Jensen. Veerandfinaalis kohtuvad United ja Kopenhaagen omavahel.

Neljandas matšis oli Donetski Šahtar kindlalt 3:0 Wolfsburg’ist parem. Avamäng võideti napilt 2:1 ja Saksamaa klubil olidki arvestatavad võimalused olemas, sest Davit Khocholava punase kaardi tõttu jäädi 68. minutil vähemusse. Kaks minutit hiljem sai John Brooks samuti punase kaardi ja viimased 20 minutit jätkus kohtumine 20 väljakumängijaga. Kõik kolm väravat löödi ära nelja minuti sees: Junior Moraes avas skoori 89. minutil ja üleajal jõudis sihile Manor Solomon ning veel korra Moraes. Veerandfinaalis läheb Šahtar vastamisi Frankfurdi Eintracht – Basel paari võitjaga. Basel’il on avamängust ette näidata 3:0 võit.

Neljapäeval toimub samuti neli mängu, milles kohtuvad Leverkuseni Bayer – Glasgow’ Rangers, Wolverhampton Wanderers – Piraeuse Olympiakos, Basel – Frankfurdi Eintracht ja Sevilla – AS Roma.