fbpx
Close

Inglismaa tippklubides ja Madridi Realis pallinud ründeäss: Mourinho on läbi aegade parim treener

Avatar

Jose Mourinho. Foto: EPA/Scanpix

Karjääri jooksul nii Manchester City’t, Londoni Arsenal’i, Tottenham Hotspur’i ja ka Madridi Real’i esindanud Togo koondise ründaja Emmanuel Adebayor peab parimaks treeneriks Jose Mourinho’t.

57-aastane Mourinho tegi omale jalgpallimaailmas nime Porto meeskonda tüürides, kellega võideti 2003/04 hooajal Meistrite liiga. Edasi on portugallast edu saatnud nii Londoni Chelsea’s, Real’is ja Milano Inter’is. Viimaste juures suutis ta võita 2009/10 hooajal kõik võimalikud karikad ehk Serie A meistritiitli, Meistrite liiga ja Itaalia karika. Periood Manchester United’is oli Mourinho’le pigem pettumustvalmistav, mis lõppes teatavasti vallandamisega, kuigi tema käe all võideti Euroopa liiga ja Inglismaa liigakarikas. Nüüd on tal eelmise aasta novembrist uus väljakutse Tottenham’i näeol.

2011. aastal tekkis Adebayor’il võimalus minna pooleks hooajaks, täpsemalt viieks kuuks, Hispaaniasse laenule, ning seal võitis ta koostöös Mourinho’ga Hispaania karikavõistlused ehk Copa del Rey. Kuigi omal ajal parimate ründajate sekka kuulunud mängumees on arvukate tippklubide särki kanda, siis auhinnariiul on kahetsusväärselt tühjaks jäänud. “Ainus karikas, mille ma võitnud olen, oli Madridi Real’is Mourinho juhendamisel. Nüüd on ta Tottenham’is ja soovin talle parimat. Ta on jalgpalliajaloo parim treener,” ütles 36-aastane Adebayor väljaandele AS.

“Olin mänginud AS Monaco’s, Arsenal’is, City’s enne Real’i tulekut ja seega nägin ka erinevust. Real on neist kõigist selgelt ees. Mul oli seal kaunis kogemus. Armastan seda klubi ja kui saan võimaluse, siis tahaksin minna tagasi ning öelda oma hüvastijätud. Real’iga lepingu sõlmimine oli mu elu parim hetk. Lõpuks oli see koht, kus mängisin oma karjääris veel arvestatavat jalgpalli. See oli klubi, mis jättis mulle suurima jälje. Organisatsioon oli imeline – see, kuidas mind koheldi, fännide vastuvõtt ja kõik muu.”

scroll to top