fbpx
Close

Enesekindlusest pakatav Atalanta peatreener PSG-ga mängu eel: mõtlen juba poolfinaalist!

Avatar

Atalanta meeskond. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Tänavusel hooajal klubi ajaloos esimest korda Meistrite liigasse pääsenud ja praeguseks koguni veerandfinaali juba välja jõudnud Atalanta meeskond on peatreeneri Gian Piero Gasperini sõnul noolimas kohta poolfinaalis. Selleks tuleb aga seljatada Prantsusmaa täielik tippmeeskond Pariisi Saint-Germain.

Atalanta tegi silmapaistva hooaja, kui koduses liigas jäädi kolmandale kohale ning 98 löödud väravaga oldi selles arvestuses Serie A-s esikohal. Käsil oli ka koguni 20-mänguline kaotusteta seeria erinevate sarjade peale, mis siiski lõppes viimases voorus 0:2 kaotusega teisele kohale platseerunud Milano Interi vastu. Võistkonna ründejõud on lausa hämmastav ja nüüd tahetakse lõpetada Meistrite liigas PSG teekond, kes pärast koroonaviirusest tingitud pausi on vaid kaks sõpruskohtumist pidanud ja võidutsenud Prantsusmaa karikafinaalis ning liigakarika finaalis.

“Meistrivõistlused olid korrapärased, kõik meeskonnad mängisid samadel tingimustel. Teistest oli see siiski erinev. Alati on midagi, mida saad paremini teha. Sada löödud väravat olnuks erakordne, aga ka 98 on uskumatu hulk. Oleme teinud väga häid asju,” ütles Gasperini intervjuus Radio Anch’io Sport vahendusel.

62-aastane Gasperini ei suutnud seisukohta võtta, kas eesootav vastane, kellel mängupraktikat oluliselt vähem, on eelisseisus või mitte. “Paljud nüansid toovad muutuse mängu. Nii tehnilised, füüsilised kui ka mentaalsed tingimused. Oleme palju mänge pidanud ja energiat kulutanud, aga nüüd on meil piisavalt aega, et valmistuda parimal võimalikul viisil. Võimatu on teada, kas oli parem mängida nii palju kui seda tegime või olla lihtsalt paigal. Saame seda näha ka Juventus – Lyon mängus (Juventus tegi teatavasti ülejäänud Serie A hooaja kaasa, Prantsusmaal meistritiitlit välja ei mängitud ja Lyon’ile on ainus võimalus tulevaks hooajaks Meistrite liigasse pääseda nüüd kogu turniir ära võita – toim.).”

“Praegu unistan edasipääsust ja poolfinaali mängimisest. Meie jaoks on veerandfinaalis olek tohutu saavutus, anname endast parima. Keeruline on teha analüüsi [PSG-st], kui pole pikka aega aktiivne olnud. Seal võib tekkida harjumuse puudus mängudes. Teiselt on neil suur tahtmine mängida. Tegemist on väga talendika meeskonnaga, olles Meistrite liiga võitmise kandidaat. Palju sõltub Kylian Mbappe’st, kas ta mängib või mitte. Aga võimalus on meil olemas.”

scroll to top