fbpx
Close

Barcelona presidendi ootamatu avaldus: me ei osta Neymari ega Lautarot

Avatar

Lautaro Martinez. Foto: SIPA/Scanpix

Hispaania tippklubi Barcelona president Josep Maria Bartomeu kinnitas kõigi poolehoidjate kurvastuseks, et meeskonnaga pole liitumas Pariisi Saint-Germaini ründeäss Neymar ega ka Milano Inter’is särama löönud Lautaro Martinez.

Neymar’i puhul on meedias juba pikemat aega räägitud, et tema endine koduklubi soovib teda tagasi tuua. Üleminek PSG-sse läks aga maksma 222 miljonit eurot ja Prantsusmaa gigant pole valmis nüüdki hinnaalandust tegema. Viimastel kuudel räägiti Inter’i argentiinlasest ründemehe Lautaro Martinez’e palkamisest. Itaalia poolelt taheti tema eest üle saja miljoni euro ja Bartomeu andis teada, et seoses koroonaviirusest tingitud kriisiga pole hetkel võimalik nii suurte rahadega toimetada.

“Barcelona on viimaste nädalate jooksul Inter’iga suhelnud Lautaro osas, aga läbirääkimised on pandud ootele vastastikusel nõusolekul. Praegune olukord ei võimalda suuri üleminekusummasid. PSG ei taha samuti müügiga tegeleda, mis on ka mõistetav, sest Neymar on maailma üks parimatest mängijatest. Eelmisel suvel pingutasime kõvasti, et teda palgata, aga nüüd me isegi ei ürita. Klubi kaotas 200 miljonit eurot märtsi ja juuni vahel. Kui olukord ei parane, siis pole inimesi tribüünidel, muuseumites ja poodides ning oleme jätkuvalt raha kaotamas. See paneb meid oma kulutusi üle vaatama ja millised neist kannatavad oodata. Peame kohanema. Kõik Euroopa suuremad klubid on sellest mõjutada saanud ja oleme kõik sunnitud kohanema. See pole vaid ühe aasta teema, vaid isegi kolme või nelja,” rääkis Bartomeu kohalikule väljaandele Sport.

Barcelona on sellel suvel siiski ühe suure ülemineku läbi viinud, kui Torino Juventus’est saabus Bosnia ja Hertsegoviina koondise poolkaitsja Miralem Pjanic ning vastassuunas liikus brasiillane Arthur Melo. Kuigi Bartomeu sõnul tuleb olla mängijate ostude puhul tasakaalukas, siis klubis on ees ootamas uue presidendi valimised ja Bartomeu peab end heast küljest näitama, et ametis jätkata. Kriitikat on ta saanud ka võistkonna tähtmängijalt Lionel Messi’lt. “Olime Pjanic’it juba mõnda aega jälginud, aga igal korral polnud see võimalik, sest tema klubi polnud müügist huvitatud. Ta oli alati põnevil Barcelona’sse tuleku üle. See pole üllatav üleminek. Temast saab meile tähtis mängija.”

scroll to top