Aubameyang päästis Arsenali hooaja

Pierre-Emerick Aubameyang. Foto: EPA/Scanpix

Laupäeval peeti ära Inglismaa karikafinaal, milles võtsid mõõtu kaks Londoni suurklubi, Arsenal ja Chelsea. Kuigi viimased läksid juhtima, siis Arsenal võttis lõpuvile kõlades võidu.

Chelsea avas juba viiendal minutil skoori, kui pall jõudis trahvikasti Oliver Giroud’ni ning prantslase kaval sööt Christian Pulisic’ile lõppes väravaga. 28. minutil oli aga Arsenal’il vastus olemas: Chelsea’ kapten Cesar Azpilicueta ei saanud Pierre-Emerick Aubameyang’iga hakkama, olukord lõppes penaltiga ja Aubameyang viigistas seisu. Lõppsõna jäigi Arsenalile ja Aubameyangile, kes Nicolas Pepe’lt saadud söödu järgselt mängis end karistusalas lihtsalt mööda Kurt Zouma’st ja võrk sahises. Chelsea’l oli seejuures veelgi raskem hakata oma teist väravat otsima, kuna loetud minutid hiljem oli Mateo Kovacic omale teise kollase kaardi teeninud ja nii pidi meeskond ligi 20 minutit vähemuses tegutsema.

Arsenal’i 2:1 võit tähendas nende jaoks igati head uudist. Lisaks sellele, et tänavune hooaeg ei lõppenud karikata, pääseti nüüd ka Euroopa liigasse. Kuna Premier Legaue’is platseeruti kõigest kaheksandale kohale, siis selle põhjal uueks hooajaks eurosarja asja polnuks. Seitsmendaks jäänud Wolverhampton Wanderers hoidis samal ajal pöialt Chelsea’le, kuna nende võit karikafinaalis andnuks just Wolverhampton’ile Euroopa liiga koha.