fbpx
Close

Bayern kinnitas: üks põhimees lahkub. Kas järgneb ka teine?

Avatar

TOR zum 2:1 Robert Lewandowski FC Bayern München Torjubel mit Thiago Alcantara FC Bayern München Gestik, Geste FC Bayern München FCB vs SV Werder Bremen 14.12.2019 DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO FC Bayern München FCB vs SV Werder Bremen *** TOR to the 2 1 Robert Lewandowski FC Bayern Munich cheering goal with Thiago Alcantara FC Bayern Munich gestures, gesture FC Bayern Munich FCB vs SV Werder Bremen 14 12 2019 DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND OR QUASI VIDEO FC Bayern Munich FCB vs SV Werder Bremen

Saksamaa valitseva meistri Müncheni Bayern’i esimees Karl-Heinz Rummenigge andis teada, et hispaanlane Thiago Alcantara nende ridades uuel hooajal ei jätka. Küsimärgi all on ka keskkaitsja Jerome Boateng’i tulevik.

Thiago liitus 2013. aastal Bayern’iga Hispaania tippklubist Barcelona’st. Pep Guardiola käe all mõlemas klubis pallinud keskväljamehel on küll üks aasta lepingust alles, aga mees ei soovi Bayern’is jätkata, kus ta on seitsmel korral Bundesliga võitnud ja neljal korral Saksamaa karika pea kohale tõstnud. Viimaste nädalate põhjal on väidetavalt tema teenete vastu huvi üles näitamas Inglismaa meistermeeskond Liverpool.

“Vestlused, mis tal [klubi presidendi] Hasan Salihamidzic’iga toimusid, olid väga produktiivsed. Ühel hetkel juba tundus, et kokkulepe on võimalik, aga siis andis ta teada, et tahab uut väljakutset ja nii ongi. Peame seda aktsepteerima. Meil on temaga leping, mis kehtib veel ühe aasta ja kui ta jõuab kokkuleppele mõne teise klubiga, siis see klubi peab teatud suuruses üleminekusumma maksma. Sellest suurusjärgust ma ei taha praegu täpsemalt rääkida. Vihane pole ma üldse, ta meeldib mulle. Arvan, et ta on suurepärane jalgpallur ja ühtlasi hea isiksus. Ei saa unustada ka seda, et 29-aastasena on ta seisus, kui ta tahab midagi uut proovida, siis peab ta seda nüüd tegema. Kui oled juba 30. eluaastates, siis on palju keerulisem üleminekuid läbi viia,” rääkis Rummenigge Sky Sport Germany vahendusel.

Ühtlasi on Rummenigge koroonaviirusest tingitud kriisi tagajärjel eeldamas, et üleminekuturul on hinnad kukkumas. Tema arvates saavad suured klubid palju valusama tagasilöögi osaliseks kui väiksemad. “Arvan, et mul on mitmete kolleegidega väga hea võrgustik – pole vahet, kas see on Madridi Real, Barcelona, mitmed Inglismaa klubid, Prantsusmaa või Itaalia omad. Saan väga kindlalt öelda, et kõik kannatavad ja sissetulekuid on kokkupoole tõmmatud. Saan samuti väita, et suurematel klubidel on suuremad tuluallikad kui väiksematel. Loomulikult on see asjade loomulik seis, sest sissetulek on ka veidi enam küsimusi tekitav meie kõigi osas, kuna meil olid tavaliselt suuremad sissetulekud.”

Thiago ei pruugi olla aga ainus lahkuja. Saksamaa koondisest välja praagitud ja üpris äkitselt maailma parimate keskkaitsjate seas varju jäänud Jerome Boateng on Bayern’it alates 2011. aastast esindanud, kuid nüüd tunnistas 31-aastane mängumees, et võimaluse korral läheks ta mujale karjääri jätkama. Eelkõige uuriti temalt Inglismaa kõrgliiga kohta, kus ta 2010/11 hooajal ka pallis, täpsemalt Manchester City’s.

“Ma ei vastaks eitavalt. Armastan Premier League’i vaadata ja mulle meeldis seal mängida. Mulle aitas palju kaasa treenida koos maailmaklassist mängijatega. Ma ei tea, mis järgmisena juhtub. Kunagi ei tea seda, aga kindlasti pole ka midagi sellist, et ma ei tahaks seal mängida. See on kindlasti üks mu lemmikutest liigadest,” sõnas Boateng CGTN Sports’ile.

scroll to top