fbpx
Close

Chelsea ründemees Werner oleks võinud segastel asjaoludel hoopis liigarivaali ridades maanduda

Avatar

epa08085267 Leipzig's Timo Werner reacts during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig vs FC Augsburg in Leipzig, Germany, 21 December 2019. EPA/FILIP SINGER CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Londoni Chelsea ründaja Timo Werner saabus Inglismaa kõrgliigasse eelmise aasta suvel, kuid enne seda oli Saksamaa koondislasel laual mitu teist võimalust, mille seas nii Müncheni Bayern kui ka Liverpool.

2016-2020 RB Leipzigis pallinud ja Stuttgarti klubisüsteemist profijalgpalli jõudnud Werneri leping oli Leipzigis 2020. aasta suvega lõppemas. Praeguseks 25-aastane mängumees ootas võimalust vabaagendiks saada ning eesmärk oli seeläbi lihtsamalt Bayernisse minna. Teadmata põhjustel mõistis Werner, et toonane Bayerni peatreener Niko Kovac ja sealne spordidirektor Hasan Salihamidzic tema vastu erilist huvi ei tunnegi ning nii otsustas Werner oma agendile Karl-Heinz Forsterile öelda, et teatud osades juba kokkulepitud tehing tuleb tühistada. See käivitas aga paraja segaduse.

Väljaanne Der Spiegel omab andmeid Forsteri ja tema endise kolleegi Murat Lokurlu vahelisest kohtusaagast, kelle sõnul ollakse viimasele võlgu 660 000 eurot Werneri esimese profilepingu pealt, kui ta 2014/15 hooajal veel Stuttgartis pallis. Kui see antud juhul eriti asjasse ei puutu, siis Lokurlu on samuti avaldanud dokumente, mida vahendati WhatsAppi kaudu ja mille sisuks on 2019. aasta üleminekuteemad Werneriga seoses. Lokurlu advokaat kinnitas, et Werner oli 2019. aasta veebruaris läbirääkimistes Liverpooliga. Ülemineku pealt oleks teenitud 12 miljonit eurot ja lisaks 25 miljonit eurot erinevate boonustena.

Forster tõukas samal ajal Wernerit aga tagant Bayerniga liitumaks ning ühtlasi sõlmiti ka allkirjastatud kokkulepe. Kui Werner oli mõistnud, et Bayernil pole tema teenete vastu huvi, siis survestas ta omakorda see kokkulepe tühistada ja lõpuks pikendas hoopis Leipzigiga lepingut.

Aasta hiljem oli Londoni Chelsea uksele koputamas ja Werneriga löödi käed. Hetkel on sakslasel Siniste ridades käimas teine hooaeg. Bayerni poolelt ei soovitud neid asjaolusid kommenteerida, kui antud faktid meediasse jõudsid. Samuti pole Forster olnud kättesaadav kommentaarideks.

scroll to top