fbpx
Close

Chelsea klubibossid vilistasid sanktsioonidele ja vingerdasid kaptenile uue lepingu välja

Avatar

Eden Hazard (vasakul). Foto: AP/Scanpix

Venemaa Föderatsiooni sõjalisest terrorist Ukrainas tingituna sattus viimaste nädalate jooksul sanktsioonide alla ka Inglismaa kõrgliigaklubi Londoni Chelsea, kelle omanikuks on tõenäoliselt viimaseid kuid, kui mitte nädalaid, venelasest oligarh Roman Abramovitš. Mitmed klubi suursponsorid on juba lõpetanud toetamise või teevad seda, ent piisavat mõju see pole avaldanud, kuna Chelsea kaptenile Cesar Azpilizuetale ulatati ette uus leping, mille hispaanlane ka allkirjastas.

Kuidas sai selline asi ikkagi taolises ekstreemses olukorras võimalikuks, kui keelatud on müüa fännitooteid ja uusi lepinguid mängijatele pakkuda ei tohi? 32-aastane Azpilicueta sõlmis oma seni kehtinud lepingu 2018. aasta detsembris, mis lõppenuks käimasoleva aasta juuni lõpus. Seejuures oli lepingus olemas klausel, et kui oma lepingu viimasel hooajal saab ta kirja teatud arvu mänge, käivitub lepingu pikendamise protsess. Azpilicueta nimele kogunes sellel hooajal enne äsja lõppenud koondisepausi 35 kohtumist.

Võtmekoht peitub faktis, et Azpilicuetaga löödi uue lepingu osas käed enne klubile sanktsioonide kehtestamist ehk enne 10. märtsi. Nii õnnestus lepingut pikendada 2023. aasta juuni lõpuni ehk aasta võrra.

Samas ei saa Chelsea aga taolist skeemi rakendada keskkaitsjate Antonio Rüdigeri ja Andreas Christenseniga. Kummagi lepingud lõppevad selle hooajaga ning isegi kui nad sooviksid klubis jätkata ja rahalised vahendid on ka olemas, siis enne allkirju anda ei saa, kui Chelseal uut omanikku pole. Väidetavalt oldi valmis Saksamaa koondislasest Rüdigerist tegema enimteeniv keskkaitsja, kelle nädalapalk küündinuks 200 000 naelani. Christensen on tõenäoliselt liitumas Barcelonaga, mida kinnitas ka sealne president Joan Laporta. Seejuures väitis viimane, et sõlmitakse leping kahe mängijaga, kelle lepingud on parasjagu lõppemas ja nii võinuks spekuleerida, et jahitakse ka Rüdigeri, kuid Laporta sõnul on teiseks meheks poolkaitsja.

Kuigi hetkeseisuga on Azpilicueta Chelsea mängumees, ei saa välistada temagi liitumist Barcelonaga. Mõlemapoolne huvi on varasemalt olemas olnud ning kuigi Azpilicuetal oli lõppeva leppingu taustal piisav põhjus hoida Barcelonaga suhtlust, võib üleminek ikkagi teoks saada, mis on võrreldav prantslase Oliver Giroud’ omaga. Nimelt liikus tema Chelseast edasi AC Milani vaid ühe miljoni euro eest, millele lisandub veel üks miljon boonustena.

scroll to top