fbpx
Close

Milani peatreeneri Pioli huvitav ettepanek: ründavama jalgpalli jaoks peame korvpallist eeskuju võtma

Avatar

Foto: Pixabay

AC Milani peatreener Stefano Pioli selgitas hiljutises intervjuus, et kui tahta näha ründavamat jalgpalli, siis tuleks eeskuju võtta korvpallist, kus kehtib tagasimängu reegel.

Milan võitis laupäevases mängus 2:1 Speziat, kuid eelmises voorus tehti 1:1 viik sellel hooajal raskustes oleva  Torino Juventusega, mis oli nii mõneski mõttes veider. Nimelt statistika kohaselt oli pall 95 minutist mängus vaid 48 minutit. 55-aastase Pioli arvates oli õige otsus tuua sisse muudatus, mis võimaldab meeskondadel teha viis vahetust senise kolme asemel, aga itaallane usub, et nii mõndagi saaks veel täiustada. Näiteks tuleks tema sõnul võtta kasutusele korvpallis olev tagasimängu reegel, mis tähendab seda, et kui meeskond on palli vastase poolele toonud, siis oma väljaku poolele see tagasi viies annab rünnakuõiguse vastastele. Pioli leiab, et see muudaks jalgpalli oluliselt atraktiivsemaks ehk ründavamaks.

“See (viie vahetuse võimalikkus) on väga oluline. Olen seda tükk aega rääkinud, eriti nüüd, kui iga kolme päeva tagant mängime. Küsimus pole minutites, mida igaüks mängib, vaid kvaliteedis, kuidas neid mängitakse. Ma sooviks, et kui pall läheb auti, siis mänguaeg seiskub ja tooksin sisse ka time-out’i võimaluse avapoolajal. Kui tahame kaasaegses mängus rohkem ründavamat jalgpalli näha, siis viige sisse reegel, et sa ei saa oma väljaku poolele tagasi minna, kui oled juba vastase poolel,” ütles Pioli.

scroll to top