fbpx
Close

Kas eile andsid maailma parimad pallurid teatepulga üle oma järglasele?

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi on jalgpallimaailma kahekesi valitsenud üksteist aastat, jagades omavahel võrdselt viis Ballon d’Ori. Eile pidid nad oma koondiste eest välja astuma ning kaotusseisus olles tõestama, et nende peale saab alati loota. Nii Portugal kui ka Argentina jätsid Venemaaga hüvasti ning alustasid teed kodu poole. 19-aastane Kylian Mbappe lõi eile Prantsusmaa eest kaks väravat, valitses mängu ja näitas enda jõudu, tarkust ja küpsust, tõustes koondise liidriks. Ei ole Paul Pogba või Antoine Griezmann selleks, kes ise mänge otsustavad ning brutaalselt läbi vastaste jooksevad. Aga Mbappe on.

Ronaldo ja Messi on La ligas löönud viimase üheksa hooajaga kahepeale ebareaalsed 922 väravat. Need numbrid on täiesti peadpööritavad ning ennekuulmatud. Nad on õigustatult maailma parimad pallurid ning mehed, kes raskel hetkel on suutnud oma klubi keerulistest olukordadest välja tõmmata. Aga aeg on läinud edasi, mehed vananevad ning MM-il me ei näinud nende meeste tõelist võimsust. Nõrgemad tiimikaaslased, ebapädevamad treenerid ning teised vastased viisid mehed mugavustsoonist välja, sundides neid end tõestama. Ronaldo näitas Hispaania vastu maailmaklassi ning Messi oli Prantsusmaa vastu kahe väravasööduga Argentina parim, ent sellest ei piisanud – mõlemad peavad veerandfinaalist suu puhtaks pühkima.

Aga 19-aastane Mbappe: PSG maksis tema eest 180 miljonit eurot, temast räägitakse kui järgmisest Ronaldost (see, kellega Cristianot kunagi segamini aeti) ning noorel prantslasel on olemas kõik eeldused saadagi maailma parimaks mängijaks. Läinud hooajal skooris ta 44 mänguga 21 väravat ning näitas head otsustusvõimet, toetades Neymari ja Edinson Cavani ründemängu. Nüüd veab ta Prantsusmaa koondist. Kui EM-finalistid jõuavad Venemaal väga kaugele, pole välistatud, et näeme uut Ballon d’Ori võitjat.

 

scroll to top