fbpx
Close

Modric eelolevast kaheksandikfinaalist: peame seljatama 2008. aasta ebaõnnestumise

Avatar

Foto: TASS/Scanpix

Horvaatia koondise raudvara Luka Modric tõi enne kaheksandikfinaali Taani vastu välja tõsiasja, et 2008. aasta EM-il veerandfinaalikaotus Türgi vastu on neil siiani meeles ning võit taanlaste üle suudaks valusa õppetunni panna unustama.

Horvaatia oli Türgi võitmisele väga lähedal, kuid lisaaja viimasel minutil lõi Semih Sentürk valusa viigivärava ning võitja selgitamiseks vajati penaltiseeriat. Seal aga Luka Modric eksis ja horvaatidel on see siiani meeles. Nüüd tunneb Modric, et Taani on võidetav vastane ja veerandfinaalikoht on väga reaalne.

“Muidugi on tegemist ülimalt tähtsa mänguga. Olime grupifaasis suurepärased, võime olla enese üle uhked, kuid peaksime selle kõik unustama ja keskenduma vaid Taanile. Arvan, et sellel generatsioonil on aeg ületada 2008. aastast saadik ees seisnud takistus. Usun, et oleme selleks seekord võimelised: oleme kompaktsed, hingame ühes rütmis,” ütles Real Madridi poolkaitsja.

“Mängu Taaniga võidab see, kes mängib tiimina paremini. Ei mina ega Christian Eriksen muuda üksi mängu ega otsusta, seda teeb ikkagi tiim. Austame neid, kuid oleme enesekindlad ja sellise hooga jätkates liigume siit paarist edasi,” võrdles Modric end taanlaste tähega.

scroll to top