fbpx
Close

Mourinho astus MM-il prohmaka teinud De Gea kaitseks välja ja nimetas teda maailma parimaks

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedi peatreener Jose Mourinho astus oma tiimi esiväravavahi, Hispaania koondislase David De Gea kaitseks välja, kes sai MM-il oma prohmaka eest kodumaa meedialt kõvasti peapesu. Mourinho selgitas, miks De Gea sai meedialt kriitikat, kuigi tema eksimus ei saanud koondisele saatuslikuks ning miks on hispaanlane tema meelest maailma parim.

MM-i avamängus oli De Gea Portugali vastu väravasuul, kui Cristiano Ronaldo tugev löök lendas tema poole. Muidu enesekindlaid esitusi näitav mees tegi aga ebatavalise prohmaka, kui ebaõnnestunult palli püüdes maandus nahkkera väravavõrgus. See ajas Hispaania meedia marru. “David mängis MM-il neli kohtumist ja eksis vaid korra. See eksimus ei saanud koondisele saatuslikuks. Hispaania pääses grupist ikkagi edasi ning tegelikult oli mäng Venemaaga see, mille eest pidanuks terve koondis saama peapesu,” ütles Mourinho mängueelsel pressikonverentsil.

“Terve koondis aga mängib kas Atletico või Real Madridi, Barcelona ridades. Neid meedia ei puudu. Õnneks David teadis, et tema ei vastuta Hispaania väljakukkumise eest ja hooajaeelsel ettevalmistusel oli tal kõik korras,” kiitis Mourinho oma mängija meelekindlust.

Aga maailma parim väravavaht? Tõsi, De Gead peetakse üheks parimaks puurilukuks maailmas oma väheste eksimuste ja oskuste pärast. “Minu puurivaht on alati maailma parim. Ütlesin seda ka siis, kui töötasin Uniao Leiria meeskonnaga. Ma tahan, et mu tiimis olev väravavaht tunneks end kui parimana. Ma arvan, et mõistate, mida ma selle all mõtlen,” selgitas portugallane oma traditsiooni. “Ma ei taha, et mind peetaks arrogantseks, kes väidab, et Courtois või Neuer on temast halvemad. Häid kindamehi on veel ja veel.”

scroll to top