fbpx
Close

Dopingukütid jahivad Venemaa koondise sangarit

Avatar

Foto: Sportimage/Scanpix

Venemaa koondise võimas esitus MM-il jääb paljudele veel pikaks ajaks meelde: võitluslikud mängud, Hispaania alistamine ning mitmed Denis Cheryshevi iluväravad tegid võõrustajamaa ning venelased väga uhkeks. Kaks kuud pärast suurturniiri on järjekordne dopinguamet ähvardamas määrida Venemaa mainet ning vähendada suurt jalgpallisaavutust, sest kangelane Cheryshev on järjekordselt uurimise all.

Endist Real Madridi pallurit süüdistatakse kasvuhormooni süstimises, vahendab Telegraph. Nimelt olla mängija isa tunnistanud intervjuus, et poeg on kasutanud keelatud aineid. Venemaa jalgpalliliit aga väidab, et kasvuhormooni asemel süstiti talle vereplasmat, mis aitab liigestel taastuda ning tervena püsida. Samuti proovib liit kinni mätsida palluri isa ütlusi, vihjates intervjueerija üritusele tirida väljendeid kontekstist välja.

Hispaania dopinguagentuur on agaralt püüdmas Cheryshevi ning Venemaa koondise patustamist tõestada ning õnnestumise korral ootaks ründajat ees nelja-aastane võistluskeeld. Teemas on väike “aga” – nimelt kui venelased suudavad välja tuua arstliku põhjuse kasvuhormooni kasutamiseks, siis pole tegemist õigusvastase teoga.

scroll to top