fbpx
Close

Tallinnast väiksem, FIFA edetabeli 204. kohal asuv saarriik suutis El Salvadori muretsema panna

Avatar

Foto: Tookapic/Pixabay

Kariibi meres asub 5000 elanikuga, Tallinnast pindala poolest väiksem saarriik nimega Montserrat, kelle jalgpallikoondist peetakse CONCACAF-i regiooni kõige nõrgemaks. Täna öösel pisteti rinda ka Eestiga mänginud El Salvadoriga ning üllatuslikult suudeti mäng viia lausa lisaajale.

Nii Hondurast kui Kanadat oma viimastes maavõistlustes võitnud El Salvador eeldas, et kolm ja pool aastat ühtegi mängu pidanud Montserrat’st pole neile suurt vastast. Tallinnast kolmandiku võrra ehk 102 ruutkilomeetri suurune vulkaanilise saare elanikest moodustatud koondis aga läks salvadorlaste vastu lausa juhtima ning suutis välja pigistada isegi lisaaja, kuni kääbused lõpuks lasid endast 1300 korda suurema rahvaarvuga riigil endale otsustava värava lüüa.

Tegelik elamiskõlblik ala on vaid 50 ruutkilomeetrit ehk lausa kolm korda meie pealinnast väiksem, sest 1990-ndatel toimunud vulkaanipursete tõttu on pool alast rikutud. 2002. aastal osales nende koondis “Teine finaal” dokumentaalis, kus neid kujutati kui maailma ühe nõrgema koondisena ning vastamisi mindi teise mudakoondise Bhutaniga.

 

 

 

Tallinn 159,2

scroll to top