fbpx
Close

Paul Pogba ei olegi Premier League’i ajaloo kalleim ost, selleks on hoopis Ukraina vutilegend

Avatar

Chris Smalling (vasakul). Foto: AFP/Scanpix

26 aastat Premier League’i on näinud suuri oste ning võimsaid nimesid, kes Inglismaa kõrgliiga tiitlit proovinud enda tiimile võita. Kui Manchester Unitedi poolkaitsja Paul Pogba on makstud summa poolest kalleim, siis inflatsiooni arvesse võttes platseeruks ta alles neljandale kohale ning poleks isegi Unitedi kalleimaks ostuks. Kuidas nii?

Ettevõte nimega TotallyMoney võttis vaevaks analüüsida kõiki Premier League’i üleminekuid ning moodustasid nimekirja kümnest kalleimast ostust. Tasub täheldada, et ei räägita tavalisest inflatsioonist, vaid mängijaturul toimunud hinnamuutustest, mis on tingitud suurtematest rahavoogudest jalgpallimaailmas, varasemalt ostujõuetumate tiimide finantsvõimekuse suurenemisest ja võimsast konkurentsist ihaldatud palluri allkirja nimel.

1990-ndatel tehti Premier League’is kaks võimsat üleminekut, kui Roy Keane liitus Nottingham Forestist Manchester Unitediga ning Blackburnis legendiks tõusnud Alan Shearer Newcastle’iga. 1993/94 hooajal maksis Keane Unitedile 5,7 miljonit naelsterlingut, mis tänapäeva arvestades maksnuks hämmastavad 111,2 miljonit! 1996/97 hooajal Newcastle’iga liitunud Shearer vahetas klubi 15 miljoni naela eest, tema tänapäevane väärtus oleks lausa 125 miljonit!

Foto: Kuvatõmmis

Keskmiselt tõusis mängija väärtus 18 aastaga lausa viis korda: 1994/95 aastal maksis keskmine pallur 1,16 miljonit, 2012/13 hooajal aga 5,37 miljonit naelsterlingit. Kui tavamaailmas toimunuks selline hindade kasv nagu vutikarussellis, siis maksaks Inglismaal päts saia 12,32 naelsterlingit, keskmine elumaja 1,2 miljonit ja pooleliitrine piim 7,62 naelsterlingit.

scroll to top