fbpx
Close

Mourinholt meeletult kriitikat saanud Shaw on naasnud vaimselt tugevamana

Avatar

Luke Shaw. Foto: AFP/Scanpix

19-aastaselt Manchester Unitediga 30 miljoni euro eest liitunud vasakkaitsja Luke Shaw on leidnud end tiimi põhikoosseisust ning inglane valiti klubis ka augustikuu parimaks mängijaks. Peatreener Jose Mourinho pole talle viimase kahe hooaja jooksul eriti halatanud ning pidev kriitika näis Shaw’d murdmas. Mängija ise aga arvab teisiti.

Hooaja avamängus Leicesteri vastu Unitedi särgis esimese värava löönud mees lippab väljakul suurima rõõmuga ning teeb aktiivselt tööd nii kaitses kui ka ründes. 2015. aastal saadud üliraske vigastus näib seljataga olevat ja mees on leidnud uue hingamise.

“Viimased kaks aastat on olnud rasked, kuid arvan, et vaimselt olen saanud tugevamaks. Ma tahtsin talle tõestada, et suudan teha seda, mida ta minust ei uskunud. Hetkel tunnen end väga hästi ning keskendun vaid tulevikule – teen kõike nii nagu peab ja näen vaeva,” rääkis äsja Inglismaa koondisekutse teeninud vasakkaitsja koondise pressikonverentsil.

Shaw selgitas Mourinho taktikat. “Arvan, et ta oli frustreerunud, sest ma suutnuks rohkem kui välja näitasin. Vahel mõtlen sellele ajale tagasi ja nendin, et tal võis olla õigus. Kuid ma ei taha minevikule keskenduda. Rääkisin temaga enne hooaja algust ning ta kinnitas, et soovib mind Unitedi särgis jätkuvalt näha ning et ma võitleks põhikoosseisu koha eest. See motiveeris mind ning olen nüüd mänguvormis.”

Vasakkaitsja kiitis Mourinhot portugallase tehtud valiku eest. “Ta uskus minusse, kui tal olnuks kergem minust lihtsalt loobuda ja maha müüa. Aga arvan, et ta uskus minusse ning mina uskusin iseendasse. Võib öelda, et ta on mänginud minu tagasitulekus suurt rolli, kuid olen samuti näinud palju vaeva, et tiimi tagasi tulla,” rääkis 2014. aastal Southamptonist Manchester Unitedisse liikunud mängumees.

scroll to top