United pudenes Euroopa liigasse, teise mängu kohtunik põhjustas rassismiskandaali

Ole Gunnar Solskjaer. Foto: Reuters/Scanpix

UEFA Meistrite liiga alagrupiturniiri viimase vooru teisipäevastes mängudes jagus rohkelt draamat. Manchester United jäi suurde kaotusseisu ja pidi lõpuks valusa kaotuse vastu võtma. Juventus küttis samal ajal sauna Barcelonale.

Surmagrupiks kujunenud H-alagrupis pidi Manchester United vältima edasipääsuks kaotust RB Leipzigile. Võõral väljakul jäädi aga mulluse Meistrite liiga poolfinalisti vastu juba teisel minutil kaotusseisu, mil vasakult äärelt üles tõusnud Manchester City’st laenul viibiv äärekaitsja Angelino pani palli võrku. 13. minutil oli 23-aastane hispaanlane taas pildis, mil andis suurepärase tsenderduse värava ette ning Amadou Haidara viis omad juba 2:0 juhtima.

Teist poolaega alustas United isukamalt ja oli enamjaolt ka domineerivam. Bruno Fernandes virutas palli karistuslöögist latti, ent Leipzig karistas loetud hetked hiljem külalised uuesti ära Justin Kluiverti tabamusest. Lõppsõna Ole Gunnar Solskjaeri hoolealused siiski polnud veel öelnud ja 80. minutil realiseeris Fernandes mõneti vastuolulise penalti ära. Portugallase söödust vähendas kaks minutit hiljem kaotusseisu minimaalseks Paul Pogba ja nii oli United ühe värava kaugusel oma eesmärgi täitmisest. Kuigi juurde tuli ka neli lisaminutit ja Leipzig oli lähedal uskumatule omaväravale, siis 3:3 viigini enam ei jõutud ja hooaja esimese omavahelise mängu koguni 5:0 võitnud United sai nüüd väga suure tagasilöögi osaliseks, mis tähendab Euroopa liigasse langemist.

Paralleelselt toimunud Pariisi Saint-Germain – Istanbuli Basaksehir kohtumine katkestati 21. minutil ja mänguga enam ei jätkatudki. Probleem sai alguse 13. minuti paiku, mil Basaksehiri abitreenerile Pierre Webo’le näidati punast kaarti, aga hetk enne seda oli mängu neljas kohtunik Sebastian Coltescu teda kõnetanud rassistlikult. Vaidlus kestis ligi kümme minutit, mille käigus sai punase kaardi ka Basaksehiri vahetusmees Demba Ba. Olukord päädis Basaksehiri mängijate protestiga mänguga mitte jätkata ja koos nendega sammus minema ka PSG ning kohtunikud. Teise poolaja eel oli justkui märke, et matš võiks jätkuda, kuid Basaksehiri poolelt seda signaali siiski ei tulnud.

PSG hoiab alagrupis teist kohta ja hoolimata sellest, kas katkestatud mäng peetakse ära, pääsetakse ikkagi alagrupist teisena edasi, sest omavahelised mängud Unitediga on plussis. Basaksehir lõpetab viimasel ehk neljandal kohal kas kolme või kuue punkti peal. Unitedil on nende ees kirjas üheksa punkti.

Cristiano Ronaldo koos Juventusega olid võõrsil vastamisi Barcelonaga ja kätte saadi 3:0 võit. Ronaldo skooris nii 13. kui 52. minutil penaltist, 20. minutil oli täpne Weston McKennie. Pärast kahte vahele jäetud mängu Meistrite liigas oli platsil Barcelona poolelt tagasi ka Lionel Messi, ent temagi ei suutnud sellel hooajal eelkõige kodust liigat silmas pidades üpris kehva vormi näidanud Barcelonat selgest kaotusest päästa. Juventus sammub play-offi seega esimesena edasi, Barcelona teisena.

Jorginho 28. minuti penalti päästis Chelseale viigipunkti FK Krasnodari vastu, mis tähendab, et samal ajal 3:1 võidu teeninud Sevilla pääses Chelsea järel E-alagrupist teisena edasi. Belglaste Club Bruggel oli võimalus F-alagrupist play-offi edasi minna 2:1 võidu Peterburi Zeniti üle saanud Dormtundi Borussia järel, kuid Rooma Lazioga tehti tuline 2:2 viik. Seejuures jäädi 39. minutil vähemusse, aga 76. minutil suudeti võõrsil tegutsedes Hans Vanakeni tabamusest siiski kaotusseisust välja tulla.

Rooma Lazio – Club Brugge 2:2

Peterburi Zenit – Dortmundi Borussia 1:2

Barcelona – Torino Juventus 0:3

Londoni Chelsea – FK Krasnodar 1:1

Kiievi Dünamo – Budapesti Ferencvaros 1:0

Pariisi Saint-Germain – Istanbuli Basaksehir 0:0 *

RB Leipzig – Manchester United 3:2

Rennes – Sevilla 1:3