Benzema vedas Reali 16 parima hulka, Atletico ja Atalanta samuti edasi

UEFA Meistrite liigas pandi kolmapäevaste mängudega alagrupiturniirile punkt. Olulise võidu said Madridi klubid Real ja Atletico, teist hooaega järjest on play-offis Atalanta ning suurepärase saavutusega sai kokkuvõttes hakkama ka Mönchengladbachi Borussia, kuigi alagrupi viimases kohtumises võeti vastu kaotus.

B-alagrupis pidi Madridi Real igal juhul vältima koduplatsil kaotust Mönchengladbachi Borussiale. Ülesandega tuldi edukalt ka toime, kui üheksandal ja 32. minutil sahistas võrku Karim Benzema ning 2:0 võit saadi kätte. Samal ajal tegid väravateta viigi Milano Inter ja Donetski Šahtar ning hoolimata sellest, et Mönchengladbach kaotas, lõpetati koos Šahtariga kaheksa punkti peal ja kuna omavahelised mängud olid Saksamaa klubi kasuks, siis nii tagati ka edasipääs.

D-alagrupis oli seni edasipääsu kindlustanud Liverpool, kes viimases matšis Herningi Midtylländiga 1:1 viigi tegi, ning teise koha pidid ära otsustama Amsterdami Ajax ja Atalanta. Poolajaks väravaid ei löödud ja 79. minutil jäi Ajax vähemusse Ryan Gravenberchi punase kaardi tõttu. Kuus minutit hiljem karistas Atalanta vastase otsustavalt ära Luis Murieli abiga ja play-offi koht oli olemas.

Madridi Atletico võttis A-alagrupis Mario Hermoso 39. ning Yannick Carrasco 86. minuti tabamusest äärmiselt vajaliku võidu võõrsil Salzburgi Red Bulli üle ja koos Müncheni Bayerniga edeneti alagrupist edasi. C-alagrupis olid koha play-offis juba kindlustanud Manchester City ja Porto, kes alagrupi viimases mängus said veel võidu vastavalt Marseille’ Olympique’i ning Piraeuse Olympiakose üle.

Teisipäeval rassismiskandaali tõttu katkestatud Pariisi Saint-Germain – Istanbuli Basaksehir mäng peeti ära täna ning suursoosik PSG, kes oli juba edasipääsu kindlustanud, võttis 5:1 võidu. Kübaratriki tegi Neymar, kaks väravat kanti Kylian Mbappe’ nimele ning külaliste auvärava lõi Mehmet Topal.

Amsterdami Ajax – Atalanta 0:1

Herningi Midtylländ – Liverpool 1:1

Müncheni Bayern – Moskva Lokomotiv 2:0

Milano Inter – Donetski Šahtar 0:0

Manchester City – Marseille’ Olympique 3:0

Piraeuse Olympiakos – Porto 0:2

Madridi Real – Mönchengladbachi Borussia 2:0

Salzburgi Red Bull – Madridi Atletico 0:2