Mourinho pärast derbivõitu: õnnitlen Artetat ja Arsenali hea vastupanu osutamise eest

Jose Mourinho. Foto: REUTERS/Scanpix

Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho oli pärast pühapäeval saadud 2:0 võitu linnarivaali Londoni Arsenali üle väga rahulolev, kiites ühtlasi vastast ja nende peatreenerit Mikel Arteta, kes olevat neile vääriliseks vastaseks olnud.

Heung-Min Son viis Tottenhami 13. minutil fantastilisest kauglöögist juhtima ja avapoolaja lõpus sai tabamuse kirja ka Harry Kane. Arsenal jäi lõpuks nullile ning Tottenhamile piisaski kahest väravast, et võidupunktid kirja saada. 11 vooru möödudes ollakse 24 punktiga tabeliliidrid.

“Tegemist oli igas mõttes suure mänguga, mitte ainult Tottenham – Arsenal vastasseisu tõttu. Tahan edastada oma õnnitlused Mikel Artetale, sest ta andis meile väga raske mängu. Nad olid taktikaliselt väga head ja väga organiseeritud. Nad valmistasid meile probleeme, mida olime võimelised lahendama. Neil on hea taktikaline julgus ja uskumatu võitlusvaim. Tegemist on hea meeskonna ja treeneriga,” rääkis Mourinho Sky Sports’i vahendusel.

“Lugesime mängu ja lõime võimalused see võita, sest 2:0 oli meie kätes suurepärase ja raske vastase vastu, kuid mu poisid tegutsesid täna hästi. Olen tulemuse ja esituse üle väga õnnelik, aga loomulikult tahan, et teisel poolajal mängiks meeskond teisiti. Reaalsuses sa ei tee alati seda, mida tahad, sest su vastane sunnib sind teise suunda. Oled 2:0 võitmas. Miks peaksid oma kaitseploki paljastama, kui sa ei pea seda tegema? See oli väga raske mäng. Kujutan ette, et homsed (tänased – toim.) pealkirjad on nende kohta, et nad ei asu tabelis heal positsioonil, aga usun, et nende mängijate ja Artetaga saab olema taas Arsenal – Tottenham vastasseis.”

“Kasvasime suureks. Kujutan ette, et paljud inimesed kujutasid ette, kuidas kolmes järjestikuses mängus Manchester City, Chelsea ja Arsenali vastu saab olema hetk, mil anname punkte ära ja läheme “normaalsuse” juurde tagasi. Aga me ei teinud seda. Oleme seal (tipus). Usun, et oleme tabeli tipus veel ühe nädala, kui just Liverpool suurelt ei võida (Liverpool küll alistas 4:0 Wolverhampton Wanderersi, aga väravate vahe on siiski Tottenhami kasuks 14:9 – toim.). Harry Kane trahvikastis palle klaarimas, Sonny (Heung-Min Son) esimesed 60 minutit ääreründajana ja seejärel teise ründajana – küsimus pole ainult väravate löömises ja olla maailmaklassist mängijad, vaid olla suurepärased kutid ning anda meeskonna heaks oma parim,” lisas Mourinho.