fbpx
Close

Kaks kõva kivi ei tee head jahu ehk mida Brasiilia-Mehhiko kohtumisest oodata

Avatar

Foto: AP/Scanpix

Kui sai selgeks, et Brasiilia kohtub kaheksandikfinaalis Mehhikoga, hakkasid vutieksperdid ning ajakirjanikud ja fännid käsi kokku hõõruma. Kaks võimsat riiki madistaks Copa Americal küll omavahel ning õige tuliselt, ent mehhiklased kuuluvad CONCACAF-i, brassid CONMEBOL-i föderatsiooni alla. Aga ühed tunnevad favoriidikoormat, teised alistasid Brasiilia õudusunenäo Saksamaa ning pääsesid sakslaste asemel kaheksandikfinaali. Rõõmustamiseks ja ärritumiseks on põhjust.

Mehhiko on näidanud südikat, sihikindlat ja sirgjoonelist vutti, kui grupifaasi viimane mäng välja arvata. Nad on olnud turniirist turniiri väga stabiilsed, kvalifitseerudes grupifaasist edasi ning suutes õigel hetkel nii südant kui tarkust näidata. Mida tehakse Brasiilia vastu?

Kui omavahel on kohtutud, siis viimase nelja mänguga on Brasiilia võitnud kaks korda – korra sõpruskohtumises, korra Konföderatsioonide karikal, ühe sõpruskohtumise võitis Mehhiko ja viimasel MM-il lepiti väravateta viiki. Aga asi läheb tuliseks. Kuigi Mehhikole meeldib Brasiiliaga mängida, siis kaheksandikfinaalides pole mehhiklased hiilanud – viimasel kuuel korral on sinna pidama jäädud. Kas ka seekord?

Brasiilia ei ole siiani oma masinavärki niivõrd võimsalt käima saanud, kuid Neymari asemel on liidriks tõusnud Philippe Coutinho, kelle söödud, käigud ja väravad on aidanud koondise kaheksandikfinaali. Kindlasti oodatakse temalt järjekordselt head esitust.

Optibet pakub Mehhiko skoorimisel 1,8-kordset tagasimakset.

 

scroll to top