SUURE MÄNGU EEL: kas kolmeväravaline eduseis võib saada saatuslikuks?

Harry Kane. Foto: Reuters/Scanpix

5. märtsil kell 22.00 Dortmundis, Westfalenstadionil

Tottenhami jaoks on Meistrite liigas olev hetkeseis kõikide võistlussarjade peale nende jaoks kõige parem: kaheksandikfinaalis loositi nad kokku Bundesliga liidri Dortmundiga, kelle vorm on olnud viimastel nädalatel-kuudel õige künklik ja koduväljakul võttis Spurs mesimagusa 3:0 võidu. Nüüd minnakse Saksamaale teadmisega, et endale võib lüüa lasta kaks vastuseta väravat ning pääs veerandfinaali oleks ikkagi garanteeritud. Tekib küsimus, et kas selline eduseis võib hoopiski mängida vingerpussi?

Nimelt on Tottenhamil kombeks hakata edasipääsu või tiitli lähedale jõudes jalga meeletult väristama – juhtus see Liverpoolile kuklasse hingama hakates, kui vahe oli kolm mänguvooru tagasi vaid viis punkti ning kaks järjestikust kaotust kustutasid Londoni klubi tiitlilootused. Kuidas peavad nad pingele vastu seekord?

Dortmund on oma kodustaadionil suutnud aga sellist vahet kenasti tasa teha. Sel hooajal on kollasärgid võitnud kaks Meistrite liiga matši skooriga, mis täna õhtul tagaks neile vähemalt lisaaja, kui oma võimu näidati Monaco ja Juventust kollitanud Atletico Madridi vastu. Tottenham aga oskab Saksamaal ja võõrsil üpris kenasti mängida – sel hooajal on nad Premier League’is parim võõrsil mängiv tiim, kui 15 matšist on võidetud 11 ja kaotatud neli ning viimased viis reisi Saksamaale on lõppenud kahe võidu ja viigiga, kui 2016. aasta allajäämine just Dortmundile välja arvata. Ja see allajäämine oli skooriga 0:3, mis viiks mängu lisaajale… kas ajalugu kordub või pääsevad Mauricio Pochettino hoolealused klubi ajaloos teistkordselt veerandfinaali?

Optibet pakub Dortmundi võidu koefitsiendiks 1.96 ning kui sakslased löövad avavärava, siis raha 1,68-kordselt tagasi. Kuna sakslastel on selg vastu seina, võime näha palju väravaid. Üle kolme värava skoorimise korral pakub Optibet 2,28-kordset tagasimakset. Tasub meenutada, et Spursil on terveks saanud ka Harry Kane, kes otsib seda mesimagusat võõrsilväravat, mis Dortmundi kukutaks või tagant veelgi utsitaks.