fbpx
Close

Benfica peatreener: Maradonas oli kirge, Ronaldos on natukene, Messis mitte midagi

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Lissaboni Benfica peatreener Jorge Jesus tuli välja vägagi värvika avaldusega, kui võrdles hiljuti siit ilmast lahkunud Diego Maradonat, Cristiano Ronaldot ja Lionel Messi. Kui esimesel kahel olevat portugallase sõnul jalgpallilist kirge, siis Messil, keda enamik peab hetkel maailma parimaks jalgpalluriks, seda polevat.

60-aastane Maradona suri eelmisel nädalal oma Buenos Airese kodus südamerabandusse. Legendaarne argentiinlane aitas oma kodumaal võita 1986. aastal maailmameistrivõistlused ja endiselt peetakse teda läbi aegade parimaks jalgpalluriks.

“Maradona oli ajaloo parim mängija koos Pele’ga. Pele on endiselt siin, elus. Maradona oli kõige parim, mitte ainult seepärast, et ta oli geenius ja mängija, vaid millist kirge ta näitas. Sellest vahe tulenebki. Ta oli maailma parim mängija, kuid tal oli ka mängu vastu kirg olemas. Ta oli sündinud jalgpallur. Ta polnud nagu tehases valminud toode. Ta tundis armastust ja tal oli unikaalne tunne palli suhtes,” kirjeldas Jesus Diario Sport’i vahendusel.

Pole kahtlustki, et praegusel ajal on maailma parimad Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi, kuid neist viimasel puudub Jesusi arvates üks väga oluline omadus. “Cristiano Ronaldol on veidi kirge, aga Messil pole üldse. Tal pole mitte mingisugust kirge. Messi on suurepärane mängija, kuid räägime elust, tunnetusest ja kirest mängu ning jalgpalli vastu. Maradona oli selles osas teistest eristuv.”

Jesusi avalduse taustal on Messil võimalik peagi omamoodi vastulöök anda. Nimelt on Pele löönud Santose eest 643 väravat ja siiani pole mõni teine jalgpallur suutnud ühe klubi eest nii palju skoorida. Messil on aga Barcelona eest kirjas 641 tabamust ja on vägagi tõenäoline, et Pele rekord püsima ei jää.

scroll to top