fbpx
Close

La Liga president: Cristiano Ronaldo pole Serie A-le midagi juurde andnud

Avatar

football, Serie A TIM Championship 2019-20 SAMPDORIA- JUVENTUS 1-2 in the picture: CR7 RONALDO CRISTIANO//IPAPRESSITALY_1724.8239/1912231004/Credit:Fototricarico / IPA/IPA/SIPA/1912231009

Hispaania kõrgliiga ehk La Liga president Javier Tebas esines mõne nädala eest üpris kibestunud sõnavõtuga, öeldes, et kohalik liiga ei igatse Cristiano Ronaldot taga ning Itaalia kõrgliigale pole portugallane samuti midagi juurde andnud Torino Juventusega liitumisel.

Ronaldo jõudis valitseva Hispaania meistri Madridi Reali ridades pallida aastatel 2009-2018 pärast Manchester Unitedist lahkumist. Nüüdseks juba 35-aastane vanameister tuli kahel korral Hispaania meistriks ja koguni neljal korral võidutses Meistrite liigas. 2018. aasta 10. juulil sai teekond Realis aga läbi, kui Juventus käis 100 miljonit eurot välja ning siiani on Ronaldo Itaalias tegusid tegemas. Tebase arvates pole La Liga sellest üleminekust suurt midagi kaotanud ja samas ka Serie A midagi võitnud.

Ilmselt peab Tebas siiski järjekordse hoobi vastu võtma uue aasta suvel, sest kõigi eelduste kohaselt Lionel Messi pole Barcelonas jätkamas. Klubil on keerulised ajad nii strukturaalses pooles, aga järjepanu ilmnevad veel finantsilised raskused, mille üheks näiteks jaanuaris mängijate jätmine palgata. Messil on seejuures ka käsil viimane aasta lepingust ja juba tänavu suvel oli argentiinlane plaanimas mujale minna. Lisaks on õhus võimalus, et Realis on oma viimast hooaega tegemas meeskonna kapten Sergio Ramos.

“Ilmselgelt ma ei taha neid näha La Ligast lahkumas, aga kui see juhtub, siis peame omalt poolt andma rohkem, et see hoop vastu võtta. Cristiano Ronaldo lahkus, nagu ka mitmed kritiseerijad seda mulle Twitteri vahendusel meelde tuletasid. Saan teile kinnitada, et meie jaoks pole midagi muutunud. Kui aus olla, siis mu arvates pole ka Serie A suurt arenenud. Nad vaevu märkasid Ronaldo saabumist,” ütles Tebas Marca vahendusel.

“Neymar läks PSG-sse, aga Ligue 1 (Prantsusmaa kõrgliiga – toim.) on endiselt vaid Ligue 1. La Liga bränd ja suured klubid, mis osalevad, on kõigist individuaalsetest mängijatest tähtsamad. Pole vahet kui talendikad nad on,” lisas Tebas.

scroll to top