fbpx
Close

Tuntud portaal sai Ronaldolt tagasihoidliku väärtuse pärast “keelu”

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Manchester Unitedi staarmängijale Cristiano Ronaldole ei läinud kuidagi korda, et sakslaste veebileht Transfermarkt määras mehele liiga tagasihoidliku väärtuse ja nii otsustas Ronaldo nad oma Instagrami lehelt blokeerida.

Transfermarkt koosneb umbes 80 töötajast ja koguni tuhandest vabatahtlikust, kes igapäevaselt hoiavad silma peal üleminekutel ja ühtlasi hindavad jalgpallurite turuväärtusi. 2020. aasta märtsis otsustati koostada nn. “Jorge Mendese unistuste alg-11” – Mendes on Ronaldo agent ja veel mitmete tippjalgpallurite esindaja. Selles koosseisus tõid Transfermarkti töötajad välja, et Ronaldo on väärt “kõigest” 75 miljonit eurot, mille peale aga 36-aastane vanameister nähtavasti solvus.

“Ta saatis esmalt sõnumi meie sotsiaalmeedia haldajatele. Nad vastasid talle ja selgitasid, millest tuleneb selline väärtus ja ütlesid talle, et inimeste seas, kes on temaga samas vanusegrupis, on tema pika puuga number üks. Vahe tema ja nimekirjas järgmisena tulnud jalgpalluriga oli 30-50 miljonit naela. Seejärel saatis ta meile mõned naerunäo emotikonid ja blokeeris meid ära,” selgitas Transfermarkti koordinaator Christian Schwarz The Athleticu vahendusel.

Tegelikult mäletas ka Schwarz ise kõnealust koosseisu valesti, sest see ei koosnenud ainuüksi 33-aastastes ja vanematest mängumeestest, vaid näiteks oli seal esindatud ka Ronaldo rahvuskaaslane ja Manchester City võtmemängija, 27-aastane Bernardo Silva, kelle väärtuseks hinnati 100 miljonit eurot. “Vanus on üks kõige olulisim faktor. Cristiano on vana ja sama käib Lionel Messi kohta. Nende väärtused kahanevad lihtsalt vanuse tõttu. Isegi kui nad ongi sama head nagu kolme aasta eest, siis on nad ka kolm aastat vanemad,” lisas Schwarz.

2018. aastal maksis Torino Juventus 94 miljonit Madridi Realile Ronaldo ülemineku eest. Kolm hooaega hiljem liikus portugallane Manchester Unitedisse vaid 20 miljoni naela suuruse üleminekusummaga.

scroll to top