fbpx
Close

Pauk luuavarrest? Arsenal annab Aubameyangi tasuta Hispaania tippklubile

Avatar

Pierre-Emerick Aubameyang. Foto: EPA/Scanpix

2021/2022 hooaja talvine üleminekuaken on õige pea jalgpallimaailmas sulgumas ning mitmed suured tehingud ootavad veel kinnitamist. Üks kõige ootamatu, kuid teisalt ka mitte on Londoni Arsenali ründeässa Pierre-Emerick Aubameyangi siirdumine Barcelonasse.

Kaks klubi olid omavahel lõppenud nädalavahetusel läbirääkimistes, et 32-aastane Aubameyang saaks laenulepingu alusel Barcelonasse minna. Esmaspäevase seisuga on aga välja kujunemas kokkulepe, mille alusel saab Gaboni koondislasest täieõiguslik Barcelona liige ja seda igasuguse üleminekusummata, vahendab Goal.com. Üks probleemsemaid kohti olevat Aubameyangi hiiglaslik, 340 000 naela suurune nädalapalk, mis niigi küllaltki keerulises majanduslikus seisus olevale Barcelonale peavalu valmistas.

Mitmed Arsenalile lähedalseisvad allikad on öelnud, et kuigi Aubameyangi lahkumise pealt üleminekutasu ei saada, siis on klubile temast vabanemine ikkagi kasulik. Leping kehtis tal Arsenaliga veel 18 kuud, ent Arsenali peatreeneri Mikel Artetaga on ta tülis juba detsembrikuust, mil rikkus distsiplinaarreegleid.

Arsenaliga liitus Aubameyang 2018. aasta 31. jaanuaril 56 miljoni naela eest Dortmundi Borussias. Saksamaa tippklubi ridades tegi mees vägevaid etteasteid ning toona seostati teda isegi ka Madridi Realiga. Varasemalt pallis ta Saint-Etienne’is ja oli 2008-2011 AC Milani hingekirjas, kuid seal ta esindusmeeskonnas mänguminuteid ei teeninud ja käis laenul Dijonis, Lille’is ning AS Monacos.

scroll to top