Inglismaale dramaatiline võit, Ronaldota Portugal alistas kindlalt MM-i hõbedameeskonna

Raheem Sterling. Foto: AP/Scanpix

Laupäeval toimunud UEFA Rahvuste liiga mängudes olid kõik suursoosikud Prantsusmaa, Portugal, Belgia ja Inglismaa võidukad. Eesti koondis kaotas Gruusiale, alagrupikaaslastest alistas Põhja-Makedoonia kahe avapoolaja penalti toel Armeenia.

Islandi ja Inglismaa vahelises matšis jäid külalised Kyle Walkeri punase kaardi tõttu 70. minutil vähemusse, ent Island ei suutnud ülekaalu ära kasutada ja 89. minutil pidi samuti väljakult lahkuma Sverrir Ingi Ingason. Esimesel üleminutil suutsid inglased aga penalti välja teenida, mille Raheem Sterling ka realiseeris. Kodumeeskonnal oli suurepärane võimalus ikkagi viigistada, sest paari minuti möödudes kukutas Joe Gomez trahvikastis Albert Gudmundssoni murule ja kohtunik näitas taas penaltipunkti suunas. Otsustava löögi virutas Birkir Bjarnason aga üle värava ja Inglismaa sai napi võidu kirja. Belgia oli samas alagrupis Jason Denayeri üheksanda ja Dries Mertensi 77. minuti tabamusest parem Taanist.

A-tasandi kolmandas alagrupis pidi valitsev Euroopa meister Portugal tegutsema ilma oma tähtmängija Cristiano Ronaldota. Torino Juventuse ründajat segas varbapõletik, aga sellest hoolimata suutis koondis olla edukas viimastel maailmameistrivõistlustel finaali jõudnud Horvaatia vastu. Esimene tabamus sündis 41. minutil, mil äärekaitsjale Joao Cancelole jätsid vastased liigselt ruumi karistusala ees toimetamiseks ning tugev löök lendas lõpuks kaunilt horvaatide väravavahi Dominik Livakovici kergest puutest ristnurka. 58. minutil suurendas Diogo Jota eduseisu kahele ning Joao Felixi 70. minuti pommlöögist oli skoor 3:0. Bruno Petkovic küll veel vähendas üleajal Horvaatia jaoks kaotusseisu, aga lõpptulemuse vormistas Andre Silva. Samas alagrupis alistas Prantsusmaa Kylian Mbappe’ väravast Rootsi koondise.