fbpx
Close

Pisike ja värske jalgpalliriik Kosovo on saamas vägeva ülemineku osaliseks

Avatar

-Vedat Muriqi | Foto: REUTERS/Scanpix

Itaalia kõrgliigas neljanda koha saavutanud Rooma Lazio on kõigi eelduste kohaselt palkamas Kosovo koondise pikakasvulise ründaja Vedat Muriqi, kelle eest käiakse välja vägagi korralik summa.

Kosovo on oma iseseisvuse poolest jalgpallis vägagi värske riik. Alles 2015. aastal võeti nad UEFA ja aasta hiljem ka FIFA liikmeks. 2008. aastal iseseisvunud, 1,8 miljoni elanikuga ja Eestist ligi neli korda väiksema pindalaga riigi koondis on üpris lühikese perioodi jooksul suutnud soliidseid tulemusi näidata. Kui alguses kippus küll palju kaotusi kogunema, siis näiteks viimases Euroopa meistrivõistluste valiksarjas rööviti Bulgaarialt neli punkti, võideti Tšehhit ja anti koduplatsil Inglismaale korralik lahing, mis kaotati väravaterohke skooriga 3:5. Hiljutises UEFA Rahvuste liiga kohtumises tehti Moldovaga 1:1 viik.

Ehe näide Kosovo jalgpalli tõusust on nüüd 26-aastane Muriqi. Sky Sport Italia teatel on tema koduklubi Istanbuli Fenerbahce ja Lazio olnud viimastel päevadel tihedas suhtluses ning ülemineku suuruseks arvatakse olevat 18 miljonit eurot, lisaks kaks miljonit boonustena. Teine allikas lalaziosiamonoi.it väidab, et summaks saab olema 17,5 miljonit eurot, millele lisandub 1,5 miljonit boonustena. Seejuures teenib Fenerbahce 5% üleminekusummast tulevikus, kui Laziost peaks Muriqi omakorda müügiks minema. Kuuldavasti olevat ta juba mitme nädala eest olnud nõus klubi vahetama, aga Fenerbahce soovis hinda üles kruvida, millega nähtavasti saadi ka hakkama.

Fenerbahcega liitus Muriqi alles eelmisel suvel teisest Türgi klubist Rizesporist vaid 3,5 miljoni euroga, mis tähendab nüüd Istanbuli suurklubile korralikku kasumit. Pühapäeva õhtul pannakse lepingu detailid paika ja esmaspäeval on 194 cm pikkust ründemeest Roomas ees ootamas meditsiiniline ülevaatus.

Keevavereline Muriqi, kes suutis mullu 36 mänguga kaks punast kaarti teenida, sai kirja erinevate sarjade peale 17 tabamust ja andis seitse väravasöötu. Kosovo koondises on tema nimel 23 matši ja kaheksa väravat.

scroll to top