fbpx
Close

Hodgson ei kadesta endast 31 aastat nooremat Bournemouthi peatreenerit: kunagi oli lihtsam alustada

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Oktoobrikuu algab Bournemouthi ja Crystal Palace’i omavahelise mõõduvõtuga. Hoopis omapärasem on fakt, et kokku lähevad Premier League’i vanim ja noorim peatreener – 71 aastat vana Roy Hodgson ning temast 31 aastat noorem Eddie Howe jagavad omavahel ära kolm punkti. Endine Inglismaa ja Liverpooli juhendaja otsustas oma noort kolleegi mängu eel Sky Sportsi vahendusel kiita.

40-aastast Howe’i on peetud parimaks inglasest treeneriks ning teda nähtakse  kui Gareth Southgate’i mantlipärijana. Hodgsoni meelest algas tema karjäär lihtsamalt, kuna ajastu oli teine. “Kunagi oli lihtsam alustada, sest iga treener polnud meeletu luubi all ning sellist survet, nagu tänapäeval, ei olnud. Nüüd ei tohi kahte järjestikust mängu kaotada, kuid see on väga keerukas ülesanne, sest nii paljud tiimid on head,” võrdles 71-aastane ajastuid.

“Ma ei kadesta noortreenereid – ma ei tahaks olla jälle 35-aastane, kellel seisab ees pikk treenerikarjäär. Rahavood on jalgpalli piisavalt muutnud,” vihjas ta survele. “Eddie peab harjuma meeletu surve ja kriitikaga, see on vältimatu.”

scroll to top