Manchester United ja Leicester City libastusid, vähemuses lõpetanud Sheffield hoiab Premier League’i lootust veel elus

December 29, 2019, Manchester, United Kingdom: Oliver Norwood of Sheffield Utd and David McGoldrick of Sheffield Utd during the Premier League match at the Etihad Stadium, Manchester. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: Simon Bellis/Sportimage(Credit Image: © Simon Bellis/CSM via ZUMA Wire)

Inglismaa kõrgliigas toimus kolmapäeval kolm kohtumist. Viigiga pidid piirduma nii Leicester City kui ka Manchester United. Keerulise võidu sai kätte liigatabeli viimane Sheffield United.

Kolmandat kohta hoidval Leicester Cityl oli hea võimalus pärast eelmises voorus 1:3 allajäämist Londoni Arsenalile taas võidulainele naasta, kuid võõrsil Burnley vastu seda siiski ei suudetud. Juba neljandal minutil viis kodumeeskonna Tšehhi koondise ründaja Matej Vydra juhtima, kuid 34. minutil sai Kelechi Iheanacho söödu Wilfred Ndidilt ja poolajaks oli seis 1:1. Järgmise kolmveerandtunni jooksul tabamusi rohkem kummaltki poolelt ei lisandunud ja kahte väravat mängus kokkuvõttes nähtigi. Leicester jätkab 50 punktiga kolmandal kohal, Burnley on 29 punktiga 15. positsioonil.

Sheffield võttis vastu head hooaega tegeva ja tabelis üheksandal kohal paikneva Aston Villa. 30. minutil viis David McGoldrick Sheffield juhtima, aga teisel poolajal muutus seis keeruliseks, kui kogenud 38-aastane keskkaitsja Phil Jagielka sai 57. minutil punase kaardi. Kümne mehega edasi tegutsenud Sheffield suutis siiski oma seljataguse puhtana hoida ja olulise võidu kätte saada. Sheffield on 14 punkti kogunud, mis annab neile viimase koha. Väljalangemistsoonist on hetkel esimesena pääsenud Newcastle United, kellel kirjas 26 punkti. Aston Villa asub 39 punktiga üheksandal tabelireal.

Crystal Palace’i ja Manchester Unitedi vahelises matšis jäid sootuks väravad löömata. United kindlustas tabelis teist kohta, olles 51 punkti teeninud. Crystal Palace on 34 punktiga 13. kohal.

Burnley – Leicester City 1:1

Sheffield United – Aston Villa 1:0

Crystal Palace – Manchester United 0:0