Liverpool lõpetas kaotusteseeria, Arsenal üllatas ja Tottenham lustis

Alexandre Lacazette. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 26. vooru mängudes oli tähelepanu peamiselt suunatud pühapäeval toimunud matšidele. Oodatuim vastasseis Londoni Chelsea ja Manchester Unitedi vahel lõppes väravateta, kuid Londoni Arsenal suutis võõrsil Leicester City üle mängida. Tottenham Hotspur näitas viimaks koduplatsil sisu ja teenis suure võidu Burnley üle.

Leicesteri jaoks algas kõik suurepäraselt, kui juba kuuendal minutil saatis Youri Tielemans palli võrku. 39. minutil viigistas aga David Luiz seisu ja poolaja lõpetas Alexandre Lacazette realiseeritud penaltiga. Seitse minutit pärast teise poolaja algust oli külalistel kolmas ja ühtlasi mängu viimane tabamus samuti olemas, mille autoriks Nicolas Pepe. Arsenal on siiski endiselt keerulises seisus, kui liigatabelis ollakse kümnendal kohal ning esinelikut lahutab neid kaheksa punkti. Leicester hoiab 49 punktiga kolmandat kohta.

Gareth Bale viis Tottenhami teisel minutil juhtima ning poolajaks suurendasid Harry Kane ja Lucas Moura eduseisu 3:0 peale. Võimalusi jagus veel rohkelt, aga realiseeriti neist vaid üks, kui 55. minutil lõi Bale kohtumise viimase värava. Kahes eelmises mängus kaotajaks jäänud Tottenham on 39 punktiga kaheksandal kohal, Burnley jätkab 28 punktiga 15. tabelireal.

Valitsev meister Liverpool saabus võõrsile liigatabeli punase laterna Sheffield Unitedi vastu vägagi nukra, neljamängulise kaotusteseeria pealt. Avapoolajal väravaid ei nähtud ja tundus, et taas on Liverpool punkte kaotamas. 48. minutil sai meeskond aga oma tahtmise, kui Curtis Jones saatis mänguvahendi postide vahele. Kean Bryani nimele jäi 64. minutil omavärav ja suursoosik sai 2:0 võidu kätte. Tabelis on Liverpool kuuendal kohal 43 punktiga. Sheffieldi lootused liigasse püsima jääda tunduvad aina enam lootusetumad, sest seni on kogutud 11 punkti ja viimane meeskond enne väljakukkumistsooni on Newcastle United, kellel koos 26 punkti.

Vooru viimases mängus on esmaspäeval vastamisi Everton ja Southampton.