fbpx
Close

Chelsea’ peatreener Tuchel: tegime PSG-s kõvasti tööd, et Bruno Fernandes palgata

Avatar

-Bruno Fernandes | Foto: AP/Scanpix

Käimasoleva hooaja keskel Prantsusmaa tippklubi Pariisi Saint-Germaini peatreeneriametist priiks saanud ja nüüd Inglismaa giganti Londoni Chelseat juhendav Thomas Tuchel meenutas, et PSG-s sooviti kangesti Bruno Fernandesit palgata, kes nüüd teeb teatavasti Manchester Unitedi leeris tegusid.

“Oma esimese PSG spordidirektori Antero Henrique’ga, portugallasega, vesteldes teadis ta Bruno Fernandesit väga hästi. Tegime kõvasti tööd, et temaga side tekitada ja ta oma meeskonda tuua. Mind tehti tema omaduste osas teadlikumaks, mistõttu jälgisime aina rohkem tema esitusi ja püüdsime temaga ühendust võtta, et üleminek [Lissaboni Sportingust] ära teha. Nagu näha, siis otsustas ta Unitedi kasuks ja ma isiklikult ei saanudki temaga ühendust, aga püüdsime ja proovisime teistsugust lahendust. Praegu on meie jaoks halb, et peame tema vastu mängima.” rääkis Tuchel enne pühapäevast suurt vastasseisu Manchester Unitediga, kus kõigi eelduste kohaselt peaks ka Fernandes platsile jooksma.

“Unitedi ridadesse saabumisega on ta seal uskumatult suurt mõju avaldanud. Tulla Portugalist, konkurentsivõimelisest meeskonnast, suurde klubisse, aga mitte kõige tugevamast liigast ning aastaga Premier League’i ühes suurimas klubis ja Euroopa tugevaimas liigas kohaneda – mul on selle tüübi vastu suurim austus. See on erakordne. Ta on maailma üks parimatest poolkaitsjatest, ründavatest poolkaitsjatest, ja tal on tohutu mõju. Kui sul on midagi sellist jalgpallis olemas, siis pead olema täielikult tipptasemel, sest see on peaaegu võimatu.”

“Aga tal on Unitedi mänguplaanis sedavõrd suur mõju, nende ründetegevuses. See, et tema vastu kaitsta on võtmetegevus ja olla tema lähedal ning et ta on Manchester Unitedi võtmemängija, on silmapaistva tähtsusega,” lõpetas Tuchel.

26-aastasel Fernandesil on siiani sellel hooajal Inglismaa kõrgliigas ette näidata 15 väravat ja kümme väravasöötu. Kõigi sarjade peale on nendeks näitajateks 22 tabamust ja 13 väravasöötu. Portugali koondislane on Unitedi peatreeneri Ole Gunnar Solskjaeri jaoks kindel põhimees, olles 38 matšis käimasoleval hooajal kaasa teinud ja platsil viibinud kokku 2940 minutit.

scroll to top