fbpx
Close

Veel probleeme Liverpoolile: uus hooaeg võib alata ilma Salah’ abita

Avatar

Mohamed Salah. Foto: Zumapress.com

Valitsev Inglismaa meister Liverpool on käimasoleval hooajal Premier League’is suurtes raskustes olnud. Pühapäeval lõpetati neljamänguline kaotusteseeria 2:0 võidumängus Sheffield Unitedi vastu, kuid on oht, et uuel hooajal pole Meistrite liigassegi asja. Nüüd selgus, et nende võtmemängija Mohamed Salah võib seoses Egiptuse koondise esindamisega jätta 2021/22 hooaja alguse vahele.

Egiptuse koondis on üles astumas Jaapanis Tokyos toimuvatel olümpiamängudel ning 28-aastane Salah on nimekirja tipus, keda tahetakse kaasata. Formaat olümpiamängude jalgpallis näeb ette, et meeskond koosneb U23 vanusegrupi mängijatest, kuid võimalik on kaasata ka kolm vanemat mängijat. Liverpooli jaoks tekib murekoht kuupäevades, sest olümpiamängud kestavad 23. juulist kuni 8. augustini, aga Premier League’i avavooruga tehakse algust 7. augustil. Nii jääb Salah’l vahele kindlasti hooajaeelsed kontrollmängud ning tõenäoliselt lisaks kohaliku liiga avavoorule veel paar vooru, sest vastasel juhul ei saaks Salah üldse puhata.

“Egiptuse U23 meeskonda juhib Mohamed Salah ja Mohamed El-Shennawy’ga koos veel ühe väravavahiga. Salah on hetkel maailma üks tähtsamaid mängijaid ning on loomulik, et kutsume ta Egiptuse olümpiakoondisse. Alustame Liverpooliga ametlikke läbirääkimisi pärast märtsikuist koondisepausi,” ütles Egiptuse U23 võistkonna peatreener Shawky Gharib intervjuus Ahram Online’ile.

Salah on sellel hooajal 17 väravat löönud. Eelmisel kolmel hooajal oli selleks näitajaks vastavalt 19, 22 ja 32. Liverpooli peatreener Jürgen Klopp andis hiljuti ka mõista, et Salah on tema jaoks võtmetähtsusega lüli koosseisus. Kui Salah läheb Egiptuse koondisele suvel appi, siis tema asendaja kolmeses ründeliinis Roberto Firmino ja Sadio Mane’ga saab kõigi eelduste kohaselt olema Diogo Jota, kes hetkel vigastusest taastumas.

scroll to top