Arsenali tabas uskumatu kollaps, Manchester United küttis üheksaväravalise sauna!

Ole Gunnar Solskjaer. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti teisipäeval ära neli mängu, milles kolmes oli kodumeeskond võidukas. Vastase pani kindlalt paika Manchester United, napi võidu said nii Wolverhampton Wanderers, Sheffield United kui ka Crystal Palace.

Londoni Arsenal läks võõrsile Wolverhampton Wanderersilt võitu võtma ja algus oli ka paljulubav, kui 32. minutil triblas Nicolas Pepe end trahvikastis kahest vastasest mööda ning pani palli tagumisse posti. Avapoolaja lõpp kujunes aga katastroofiks, kui David Luiz tegi penaltiväärilise vea, teenis punase kaardi ning Wolverhampton viigistas Ruben Nevese abiga. Teisest poolajast oli kulunud kõigest neli minutit ning Joao Moutinho viis kodumeeskonna ka juhtima. Arsenali seis muutus veelgi nukramaks, sest 72. minutil üritas nende väravavaht Bernd Leno palli ära klaarida karistusalast väljaspool olles, aga mängis käega ja sakslane sai samuti punase kaardi. Üheksa mehega edasi tegutsenud Arsenal rohkem omale väravaid lüüa ei lubanud, kuid ise ka viigiväravat kirja ei saadud ja hooaja üheksas kaotus oli tõsiasi.

Viimased kolm mängu kaotanud Southamptoni jaoks kujunes võõrsilmäng Manchester Unitediga parajaks õudusunenäoks. Juba teisel minutil jäädi Alexandre Jankewitzi punase kaardi tõttu vähemusse ning United pani seejärel korraliku väravatesaju püsti. 18. minutil skooris Aaron Wan-Bissaka ja 25. minutil oli täpne Marcus Rashford. Üheksa minutit hiljem järgnes Jan Bednareki omavärav ning poolaeg lõppes Edinson Cavani tabamusega. 69. minutil skooris veel Anthony Martial ja 71. minutil Scott McTominay. 88. minutil realiseeris penalti Bruno Fernandes, Martial lõi ka oma teise värava ja lõppskoori vormistas kolmandal lisaminutil Daniel James.

Pikalt tabeli põhjas virelenud punane latern Sheffield United on vaikselt hakkamas sealt kerkima. Nüüd mindi vastamisi koha võrra kõrgemal oleva West Bromwich Albioniga ning Matt Phillipsi 41. minuti tabamusest siirduti poolajale kaotusseisus olles. Jayden Bogle viigistas aga 56. minutil seisu ja kolm punkti tõi Sheffieldile Billy Sharpi 73. minuti värav.

Eelmises voorus Evertoni 2:0 üllatanud Newcastle United asus nüüd koduplatsil Crystal Palace’i vastu juba teisel minutil Jonjo Shelvey väravast juhtima, aga 21. minutil viigistas Jairo Riedewald. Neli minutit hiljem pani Crystal Palace’i eest palli postide vahele Gary Cahill, mis jäi ühtlasi mängu viimaseks tabamuseks.

Sheffield United – West Bromwich Albion 2:1

Wolverhampton Wanderers – Arsenal 2:1

Manchester United – Southampton 9:0

Newcastle United – Crystal Palace 1:2