Premier League’i hooajale joon alla tõmmatud: City kergitas väärilise võiduga karikat, Leicesterit tabas taas krahh

Premier League'i tiitel. Foto: SIPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti pühapäeval ära 2020/21 hooaja viimane voor. Manchester City tõstis pärast Evertoni üle saadud 5:0 võitu meistrikarika pea kohale, mullune tšempion Liverpool rebis end ikkagi esinelikusse. Kõige valusama hoobi sai aga Leicester City.

Enne viimast vooru olid uueks hooajaks UEFA Meistrite liigas koha kindlustanud Manchester City ja Manchester United. City võõrustas Evertoni ning Kevin De Bruyne’i ja Gabriel Jesusi väravastest mindi poolajaks 2:0 juhtima. 36. minutil eksis Evertoni poolelt penaltil Gylfi Sigurdsson. Edasi tegi City eest skoori veel Phil Foden ja viimased kaks tabamust kanti Sergio Agüero nimele, kes pärast kümmet hooaega on klubist lahkumas ja liitumas Barcelonaga. Tuntud treeneri Carlo Ancelotti juhendatav Everton põrus totaalselt – klubil oli ambitsioonikas eesmärk pääseda Meistrite liigasse, aga tulemuseks jäi tänavu kümnes koht.

Liverpool pidi koduplatsil Crystal Palace’i üle võidu võtma, et Meistrite liiga koht kätte saada. Sadio Mane avas 36. minutil skoori ja senegallasest ründemees vormistas 74. minutil ka lõppskoori. Kui mõned voorud tagasi tundus, et Jürgen Kloppi juhendatav võistkond peab tuleval hooajal UEFA Euroopa liigaga piirduma, siis neli järjestikust võitu aitasid meeskonna kokkuvõttes kolmandale kohale.

Palju pinget oli Londoni Chelsea ja Leicester City õlul. Neist viimasel oli vaja heidelda vägagi raske vastase Tottenham Hotspuriga, kuigi kahtlemata Tottenhami hooaeg ebaõnnestus – kinga sai loetud nädalad tagasi nende peatreener Jose Mourinho ja teist hooaega järjest Meistrite liigasse neil asja pole. Lisaks on andnud esiründaja Harry Kane teada, et sooviks klubist lahkuda. Leicesteri jaoks algas siiski kõik suurepäraselt, kui 18. minutil viis Jamie Vardy omad juhtima. Poolajaks viigistas just Kane seisu, kuid 52. minutil oli taas täpne Vardy. Seejärel kukkus aga Leicester kokku. 76. minutil läks omavärav kirja väravavahi Kasper Schmeicheli nimele ning 87. minutil viis Gareth Bale Tottenhami 3:2 ette. Leicester küll püüdis veel viigiväravat otsida, aga kuuendal üleminutil tegi Bale lõppskooriks 4:2.

Chelsea kohtus võõral väljakul Aston Villaga. Kui juba tundus, et esimesel poolajal väravaid ei lööda, siis 43. minutil tõestas Aston Villa vastupidist: nurgalöök mängiti kavalalt trahvikasti Bertrand Traore’le jala peale ning karjääri algusaastatel ka Chelseat esindanud Burkina Faso ründemees viis kodumeeskonna juhtima. Teise poolaja alguses sai Aston Villa taas rõõmustada, mil Anwar El-Ghazi tegi skoori. 70. minutil tõi Benjamin Chilwell Chelsea’le küll lootuse tagasi ja vähendas kaotusseisu minimaalseks, kuid see jäi ka matši viimaseks tabamuseks. Kõige tipuks lõpetas Chelsea ka vähemuses, sest 89. minutil korjas Cesar Azpilicueta punase kaardi.

Kuigi Chelsea kaotas, siis hooaja võib suures plaanis ikkagi õnnestunuks lugeda. 67 punktiga platseeruti neljandaks ning Leicester jäi 66 punktiga viiendaks, mis tähendab, et juba teist hooaega järjest andis Leicester viimaste voorudega Meistrite liiga koha käest. Lisaks ootab Chelseat laupäeval ees ka Meistrite liiga finaalmäng Manchester Cityga ja hooaega on võimalik karikaga lõpetada.

Tubli hooaja tegi West Ham United, kes kogus 65 punkti ja pääses Euroopa liigasse. Tottenham on samuti Euroopa esindatud, aga seda vaid kolmandas eurosarjas, värskelt loodud UEFA Konverentsi liigas. Kaheksandaks jäi Londoni Arsenal ning nemad saavad tuleval hooajal vaid kodustele liigadele keskenduda.

Premier League’ist kukkusid välja Sheffield United, West Bromwich Albion ja Fulham. Kõrgliigasse tõusid Norwich City ja Watford, viimase uue liituja selgitavad välja Brentford ja Swansea City.

Kui Agüero jätab City meeskonnaga hüvasti, siis samuti on kaks peatreenerit oma ametist taandumas. Crystal Palace’i eesotsas ei jätka Roy Hodgson ning teda asendab aastavahetuse perioodil Chelseast lahkunud Frank Lampard. Wolverhamton Wanderers vajab samuti uut peatreenerit, sest 2017. aasta maikuust seal tegutsenud Nuno Espirito Santo pani ameti maha.