Kuus aastat ootust on läbi: Madridi Atletico krooniti taas Hispaania meistriks!

Hispaania kõrgliiga oli sellel hooajal üks vähestest, kus meistritiitli võitja selgus alles viimases voorus. Nüüd on aga karikas üle antud ja mitte Barcelonale ega Madridi Realile, vaid Madridi Atleticole.

Atletico tuli viimati La Liga võitjaks 2013/14 hooajal, kui edestati Barcelonat ja Reali, seejuures mõlemat ainult kolme punktiga. Oli teada, et tänavusel hooajal saab Barcelonal olema raskusi, kuna juhtkonna tasandi segadus kandus üle ka mängijatele ja nii polnud näiteks sugugi kindel tähtmängija Lionel Messi jätkamine. Real läks mulluse meistrina sellele hooajal vastu seega favoriidina, kuid stabiilsusest jäi kokkuvõttes vajaka.

Viimases voorus oli Real vastamisi Villarrealiga ning 18-aastase poolkaitsja Yeremi Pino väravast leiti end poolajaks kaotusseisust. Tugevam võttis oma alles lõpuminutitel, kui 87. minutil oli täpne Karim Benzema ning üleajal Luka Modric.

Sarnaselt Realile kaotas ka Atletico poolaja Valladolidi Reali vastu Oscar Plano väravast. Angel Correa viigistas aga 57. minutil seisu ning kümme minutit hiljem vormistas omadele võidu Luis Suarez.

Veel mõned voorud enne hooaja lõppu tiitliheitluses olnud Barcelona lubas mitmeid libastumisi ja nii oli neile hooaja viimane mänguvoor tühine. Peatreener Ronald Koeman andis ka Messile puhkepäeva ning võõrsil saadi Eibarist tänu Antoine Griezmanni tabamusele 1:0 jagu.

Atletico kogus 86 punkti. Real jäi 84 ja Barcelona 79 punkti peale. Viimase UEFA Meistrite liiga koha noppis Sevilla, kelle saagiks jäi 72 punkti.

Lisaks Atleticoga võidetud meistritiitlile oli hooaeg kahtlemata suur kordaminek Luis Suarezele. 34-aastane uruguaylane praagiti suvel Barcelonast välja, viidates tema vanusele ja soovile meeskonda noorust tuua. Vanameister Suarez aga tõestas, et tema endine koduklubi lõikas näppu, sest 2020/21 hooajaga jäi Suareze nimele 21 väravat, mis annab La Liga edetabelis neljanda koha. Võrdselt 23 tabamust said kirja Gerard Moreno (Villarreal) ja Benzema. Messi oli suurim väravakütt 28 tabamusega.