Leicester näitas seitsme minutiga, et Liverpooliga on midagi totaalselt valesti; City pani Tottenhami paika

epa08091286 Leicester City's Jamie Vardy in action during the English Premier league soccer match between Leicester City and Liverpool held at the King Power stadium in Leicester, Britain, 26 December 2019. EPA/TIM KEETON EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Inglismaa kõrgliiga pühapäevastes mängudes sai järjekordse üllatuskaotuse Liverpool. Tabeliliider Manchester City oli parem Tottenham Hotspurist ja Burnley ei jätnud võõrsil mängides võimalust Crystal Palace’ile.

Kahes viimases voorus kaotajaks jäänud Liverpool läks valitseva meistrina võidumõtetega Leicester City’ga vastamisi. Avapoolaega domineeriti ja kuigi see väravaid ei pakkunud, siis 67. minutil viis Mohamed Salah omad juhtima. Leicester aga viigistas 78. minutil James Maddisoni karistuslöögist ning kolm minutit hiljem paistis taas negatiivsega silma Liverpooli puurilukk Alisson Becker. Eelmises voorus 1:4 kaotusmängus Manchester City vastu oli brasiillane kaks saatuslikku valesöötu andnud ja nüüdki tegi ta valearvestuse, mis päädis Jamie Vardy poolt palli tühja väravasse lükkamisega. Liverpool oli kaotusseisu jäädes täielikus šokis ning neli minutit hiljem pääses vasakult äärelt jooksma Harvey Barnes. kes saatis mänguvahendi taha nurka ja tegi lõppskooriks 3:1.

Võimsas hoos Manchester City võõrustas Tottenham Hotspuri ja 23. minutiks ka juhiti, kui Rodri oli realiseerinud penalti. Teisest poolajast oli viis minutit kulunud, misjärel pääses Ilkay Gündogan löögile ning Tottenhami väravavahi Hugo Llorisi ebaõnnestunud tõrje tulemusena oli seis 2:0. 66. minutil oli Gündogan taas täpne ja sellega vormistas sakslasest poolkaitsja ka lõppskoori.

Päeva viimases mängus kohtuvad Brighton & Hove Albion ning Aston Villa.

Leicester City – Liverpool 3:1

Crystal Palace – Burnley 0:3

Manchester City – Tottenham Hotspur 3:0