Aubameyang säras Arsenali eest kübaratrikiga, United ulatab City’le kandikul tiitlit

Pierre-Emerick Aubameyang. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga pühapäeval toimunud mängudes olid võidukad Londoni Arsenal, Wolverhampton Wanderers ja Fulham. Mannetu viigiga sai hakkama Manchester United.

Mitmeid pettumustvalmistavaid tulemusi sel hooajal saanud Arsenal näitas nüüd, et ka neil on ründevõimsus olemas. Leeds Unitedit võõrustades viis Pierre-Emerick Aubameyang omad 13. minutil juhtima ja 41. minutil realiseeris ta ka penalti. Poolajaks viis Arsenali 3:0 ette Hector Bellerin, kes terava löögiga palli ette nurka saatis ja teise poolaja alguses vormistas Aubameyang ka kübaratriki ära. Hoolimata suurest eduseisust suutis Leeds veel veidi põnevust tagasi tuua, kui 58. minutil tegi skoori Pascal Struijk ning 69. minutil Helder Costa. Arsenali kaitse siiski nii palju pidas vastu, et vastaseid kahe värava kaugusel lõpuvileni hoida.

Tiitlikonkurentsis olev Manchester United on seda eesmärki vaikselt kaotamas, sest võõrsil ei suudetud tabeli eelviimase West Bromwich Albioni vastu enam viigist. Juba teisel minutil pani Mbaye Diagne võrgu sahisema ning West Bromwich pääses juhtima. Avapoolaja lõpus Bruno Fernandes viigistas seisu, kuid järgmise kolmveerandtunni jooksul väravaid enam ei nähtud.

Väärt võidu sai liigasse püsimajäämise eest võitlev Fulham, olles võõral väljakul kõrget kohta noolivast Evertonist 2:0 parem. Nigeeria ründemees Josh Maja lõi kohtumise ainsad väravad 48. ja 65. minutil. Southampton asus koduplatsil Wolverhampton Wanderersiga mängus 25. minutil Danny Ingsi suurepärasest löögist juhtima, aga Ruben Nevese 53. minuti ja Pedro Neto 66. minuti tabamused aitasid külalised võidule. Southamptonile oli sedapuhku tegu juba kuuenda järjestikuse kaotusega.

Southampton – Wolverhampton Wanderers 1:2

West Bromwich Albion – Manchester United 1:1

Arsenal – Leeds United 4:2

Everton – Fulham 0:2