Manchester City kaotas ühemehelises enamuses olles, Reali vastu patuoinaks osutunud äärekaitsja aitas Liverpooli võidule

Inglismaa kõrgliigas peeti laupäeval ära kolm mängu, millest ühe võib liigitada täielikuks üllatustulemuseks. Londoni Chelsea võttis lihtsa võidu ja kolm punkti tulid keeruliselt ka Liverpoolile. Tabeliliider Manchester City oskas aga libastuda Marcelo Bielsa juhendatava Leeds Unitedi vastu.

Põhjaiirlasest kaitsemängija Stuart Dallas viis Leedsi võõrsil Cityga mängus 42. minutil juhtima, kusjuures tolle hetkeni polnud meeskond ühtegi pealelööki suutnud teha. Poolajale mindi nii ka Leedsi juhtimisel, aga City sai ülejäänud mänguajaks hea eelise, sest Leedsi kapten Liam Cooper tegi punase kaardi väärilise vea ja nii sai City edasi tegutseda enamuses olles. Viigiväravat otsiti pikalt ja 76. minutil Ferran Torres selle ära siiski lõi. Paljud ilmselt eeldasid City poolt ka teist tabamust, kuid hoopis Leeds oli see, kes arvulises vähemuses võidu võttis – esimesel lisaminutil sai Dallas palli, spurtis City värava suunas ja saatis mänguvahendi City puuriluku Edersoni jalge vahelt võrku.

Liverpool jäi poolajaks Aston Villaga mängus Ollie Watkinsi väravast kaotusseisu, aga 57. minutil vastas Mohamed Salah. Hiljuti UEFA Meistrite liiga veerandfinaalis Madridi Realiga mängus jämeda eksimusega silma paistnud äärekaitsja Trent Alexander-Arnold kerkis sel korral Liverpooli kangelaseks, kui viis esimesel lisaminutil Liverpooli juhtima ning olulised kolm võidupunkti tulid tabelisse juurde.

Chelseal ei tekkinud mingeid probleeme Crystal Palace’iga. Kai Havertzi, Christian Pulisici ja Kurt Zouma abiga juhiti 30. minutiks 3:0. Christian Benteke vähendas 63. minutil kaotusseisu, kuid lõppskoori 4:1 vormistas Pulisic ja nii oli möödunud vooru 2:5 kaotus West Bromwich Albionile ära unustatud.