Giroud viis Prantsusmaa EM-ile, Inglismaa ja Portugal lõid kahe peale 13 väravat

Neljapäeval tehti algust 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängude eelviimasega vooruga, milles suure võidu said kirja Portugal ja Inglismaa. Valitsev maailmameister Prantsusmaa oli mõneti hädas Moldovaga, aga siiski tagati pääs finaalturniirile.

A-alagrupis ei jätnud Inglismaa midagi juhuse hooleks, kui Montenegro purustati Harry Kane’i kübaratriki toel 7:0. Tšehhi võttis napi 2:1 võidu Kosovo üle ja nii sai ühtlasi selgeks, et Inglismaa ja Tšehhi on EM-il esindatud.

Valitsev Euroopa meister Portugal alistas Leedu koondise 6:0 ning kolm väravat kanti Cristiano Ronaldo nimele. Samal ajal sai Serbia raske 3:2 võidu Luksemburgi üle ja enne viimast vooru pole veel selge kumb neist EM-ile pääseb. Koha finaalturniirile on juba kindlustanud Ukraina. 14 punkti kogunud Portugal kohtub järgmises mängus Luksemburgiga võõrsil, 13 punktiga Serbia võõrustab Ukrainat.

H-alagrupis oli seis pingeline, sest EM-ile püüdsid kohta lisaks prantslastele veel ka Türgi ja Island. Viimased tegid omavahel aga väravateta viigi ning sellega kustusid Islandi võimalused, Türgi sai aga EM-ile. Kui Prantsusmaa oleks Moldova vastu kaotanud, olnuks islandlastel võimalus alles, ent Prantsusmaa kaotust Euroopa ühele nõrgimale koondisele oli raske ka loota. Siiski põnevust oli mängus palju, sest juba üheksandal minutil viis Vadim Rata just Moldova ette. 35. minutil Raphael Varane viigistas ning Oliver Giroud’ 79. minuti penaltist piisas kolme punkti võtmiseks ja EM-ile pääsemiseks.