fbpx
Close

Bayerni äärekaitsja uuest peatreenerist Flick’ist: sellist juhendamisstiili pole ma kunagi varem näinud

Avatar

18.12.2019, xjhx, Fussball 1.Bundesliga, SC Freiburg - FC Bayern Muenchen emspor, v.l. Trainer Hans-Dieter Hansi Flick FC Bayern Muenchen DFL/DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and/or QUASI-VIDEO Freiburg *** 18 12 2019, xjhx, Football 1 Bundesliga, SC Freiburg FC Bayern Muenchen emspor, v l Coach Hans Dieter Hansi Flick FC Bayern Muenchen DFL DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and or QUASI VIDEO Freiburg

Müncheni Bayerni kaitsemängija David Alaba jagas kiidusõnu peatreener Hansi Flicki suunas, kes suutis sügisel võtta edukalt võistkonna juhendamise üle ning koos sihitakse augustis veel ka Meistrite liiga võitu.

Niko Kovaci lahkumise ja Hansi Flicki saabumisega on muutunud ka Alaba roll meeskonnas. Kui varasemalt on austerlane peamiselt äärekaitses figureerinud, siis nüüd on ta ka keskkaitses ja poolkaitses minuteid saanud. 28-aastane mängumees on alates novembrist teinud kaasa kõigis Bayerni kohtumistes, välja arvatud kolmes. Alaba sõnul on Flicki juhendamisoskus erakordne.

“Ta on alati väga vastutulelik – ta oskab meeskonda juhtida väga positiivsel viisil, mida ma pole kunagi varem näinud. Tundsin end äärekaitsjana mugavalt, aga sama kehtib ka poolkaitses. Inimesena väljakul olles tegin sammu edasi, sest suudan meeskonda teistmoodi juhtida. Olen alati püüdnud vastutust võtta nii väljakul kui selle kõrval ning areneda. See toimis üpris hästi,” ütles Alaba.

Bayern on tänavusel hooajal võitnud Saksamaa meistritiitli ja pühapäeval alistati karikafinaalis ka Leverkuseni Bayer. Veel jahitakse Meistrite liiga trofeed, kus esmalt tuleb kaheksandikfinaalis Londoni Chelsea seljatada (avamäng võõrsil 3:0 Bayernile), misjärel jätkuvad 7. augustist alates Portugali pealinnas Lissabonis veerandfinaalid. Alaba arvates peitub eduka hooaja taga võitjamentaliteet ja sellest teadvat Flick kõike.

“Tema annab meile energiat, meie võtame selle vastu. Ta on vorminud võistkonna, mis on heas tujus. Läheme igale mängule, et võita. Iga mängija on teadlik, et me oleme Bayern. Kõik tahaksid olla osa sellest.”

scroll to top