Viis väravat löönud City naasis võidulainele, Liverpool tegi oma elu põnevaks

Gabriel Jesus. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 34. vooru kolmapäeval toimunud mängudes said tabeli tipud Liverpool ja Manchester City järjekordse võidu kirja. Minimaalse tulemusega olid vastasest paremad Sheffield United ja Burnley.

Eelmises voorus Southamptonilt piinliku 0:1 kaotuse saanud City demonstreeris nüüd oma mängumootorit ja koduplatsil Newcastle Unitedile ei halastatud. Kümnendal minutil oli täpne Gabriel Jesus ja poolajaks suurendas eduseisu Ryad Mahrez. Federico Fernandezi omaväravast jäi Newcastle 58. minutil 0:3 taha, aga City lisas veelgi kaks palli võrku, autoriteks David Silva ja Raheem Sterling.

Liverpool tegi samuti hea alguse võõrsil Brighton & Hove Albioni vastu, kui kuuendal minutil viis Mohamed Salah omad juhtima ja Jordan Henderson suurendas kaks minutit hiljem eduseisu kaheväravaliseks. Brighton suutis aga vaikselt surve peale panna ja Leandro Trossard vähendaski poolajaks vahe 1:2 peale. Järgmise kolmveerandtunni jooksul oli Brightonil veelgi võimalusi viigistamiseks, aga Liverpool siiski ei libastunud ja Salah’ 76. minuti väravast võeti 3:1 võit.

Tabeliliider ja tänavuse hooaja meister Liverpool sihib jõudsasti sadat punkti, olles hetkel kogunud 92 silma. City järgneb 69 punktiga, Newcastle on 13. positsioonil (43 punkti) ja Brighton 15. kohal (36).

Neljapäeval toimub Premier League’is kolm mängu, milles on vastamisi Bournemouth – Tottenham Hotspur, Everton – Southampton ja Aston Villa – Manchester United.