Tottenhami nutune hooaeg jätkus liiga autsaideri vastu, United endiselt kindel

Jose Mourinho. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga neljapäeval toimunud 34. vooru mängudes võttis ainsana võidu Manchester United. Tottenham Hotspur viigistas 104. minutini kestnud kohtumises Bournemouthiga ja Everton jagas punktid Southamptoniga.

Viimased kolm mängu võitnud United heitles nüüd võõrsil Aston Villaga ja 27. minutil teenis Bruno Fernandes penalti välja. Portugallasest keskväljamees realiseeris ise selle ka ära, kuigi videokorduse põhjal oli penalti määramine mõneti küsitav otsus. Poolajaks suurendasid külalised vahe kaheväravaliseks, kui Anthony Martiali söödust tulnud palli saatis Mason Greenwood väljastpoolt karistusala kindlalt võrku. Paul Pogba sai samuti 57. minutil värava kirja, kellele andis söödu ei keegi muu kui Bruno Fernandes ja 3:0 tulemusega kohtumine ka lõppes.

Hiljuti Manchester Cityt üllatanud Southamptonil oli võõrsil Evertoni vastu võimalik juhtima minna 28. minutil, aga James Ward-Prowse eksis penaltil. Kolm minutit hiljem oli siiski Danny Ings täpne, ent Lucas Digne’ fantastilise kaugelt antud söödu realiseeris Evertoni poolelt väravaks ära Richarlison ja avapoolaja tabamused jäid ka selle matši viimasteks.

Liigatabelis hoiab United 58 punktiga viiendat kohta, jäädes Leicester Cityst vaid ühe punktiga maha. Tottenham on üheksandana kogunud 48 silma, Everton on 11. positsioonil (45 punkti), Southampton (44) 12., Bournemouth (28) 18. ja Aston Villa (27) 19. kohal.

Premier League jätkub laupäeval viie mänguga, vastamisi on Norwich City – West Ham United, Watford – Newcastle United, Liverpool – Burnley, Sheffield United – Londoni Chelsea ja Brighton & Hove Albion – Manchester City.