fbpx
Close

Manchester City endine keskkaitsja: ainult Messi ja Ronaldo on taseme poolest Sterlingust eespool

Avatar

Manchester City. Foto: AP/Scanpix

Aastatel 2009-2014 Manchester City särki kandnud inglasest keskkaitsja Joleon Lescott peab oma endist meeskonnakaaslast Raheem Sterlingut maailma paremuselt kolmandaks mängijaks.

25-aastane Sterling ei suutnud küll sellel hooajal Cityt Premier League’i võiduni aidata, kuid individuaalses plaanis on mees taas korraliku hooaja teinud, olles 14 väravat löönud ja kolm väravasöötu andnud. Viimati sahistas Inglismaa koondislane võrku 5:0 võidumängus Newcastle Unitedi üle ja Lescott usub, et tegemist on maailmaklassist mängijaga.

“Raheem on end nüüdseks tipptasemele viinud. Teda tuleb nimetada maailma parimate ääreründajate või ründajate sekka, sest ta panustab sellel positsioonil vääriliselt. Ta suudab hästi mängida, võita mängu parima auhindu ja mitte väravat lüüa, aga siis jällegi teistel juhtudel ta lihtsalt lööb väravaid ja mõjutab mängu. Arvan, et pead olema küllaltki naiivne mitte austada seda, mida ta teeb. On mängijaid nagu Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo, kes löövad 50 väravat hooajal. Nemad on täielikud elajad! Järgmisena on Sterling, keda tuleb nendega võrrelda,” ütles 37-aastane Lescott saates “We’re not Really Here”.

Lescott usub samuti, et kuigi Sterling on edukas ääreründaja, siis oleks ta hetkel vääriline asendus Sergio Agüerole tipuründes, kes taastub vigastusest. “Mängijatel on alati võimalusi tegutseda erinevatel positsioonidel, aga Sterling on juba tõestanud, et suudab number üheksa kohal pallida. Varasemalt tähendas Premier League’is number üheksa võimekust ees palli hoida, aga Citys seda tegema ei pea. Sa pead tegema pallita tööd ja tekitama ruumi võistkonnakaaslastele ning loomulikult olema selline, nagu Raheem värava lähedal. Ta on nüüd meie suurim skooritegija. Ma ei arvanud, et tuleb aeg, kui Sergio Agüero klubis jätkamisel suudab keegi teine rohkem väravaid seal lüüa. Tean, et ta on olnud vigastatud, aga see on tema tunnustamiseks öeldud.”

scroll to top