fbpx
Close

Wenger oma endisest hoolealusest: tal on kõik eeldused saada minu mantlipärijaks

Avatar

Arsene Wenger. Foto: AFP/Scanpix

Hetkel peatreenerita olev Arsenal on otsimas Arsene Wengerile mantlipärijat ning hetkel on peamiseks kandidaadiks endine Arsenali pallur, praegu Manchester Citys Pep Guardiola abina töötav Mikel Arteta. Wenger kiidaks valiku heaks, sest hispaanlasel on kõik eeldused viia Arsenali edasi.

36-aastane Arteta on suutnud Guardiolale oma oskustega muljet avaldada, ent siiski pole endine mängija kunagi ühtegi klubi juhendanud ja tema kogenematus teeb Arsenali fännid ärevaks – kas tegemist on ikka sobivaima mehega klubi etteotsa? Wenger vähemalt ise arvab nii.

“Tal on kõik eeldused, et sobida Arsenali peatreeneriks ja arvan, et ta on üks peamisi kandidaate treeneritoolile. Ta oli palliplatsil liider, temas lõõmab vutikirg ja teab klubi läbi ja lõhki. Miks ta ei peaks sobima?”

“Mikel on olnud ka Guardiola abiline ja sellega hakkamagi saanud ehk üleüldiselt usun tema võimetesse,” vahendab Wengeri sõnu ESPN. “Ma ei soovi avalikult endale mantlipärijat määrata, sest usun, et see otsus tuleb teha objektiivselt. Kui otsus on tehtud, siis ma toetan seda valikut,” vihjas prantslane Manchester Unitedi legendile Sir Alex Fergusonile, kes valis oma töö jätkajaks David Moyesi, ent valitu ei suutnud oma tööga hakkama saada.

 

scroll to top