Manchesteris parimat ei selgunud, Chelsea kolistas väravaraamistikku ja kaotas

Inglismaa kõrgliiga 12. vooru laupäeval toimunud mängudes said napi võidu kätte nii Aston Villa, Newcastle United kui ka Everton. Pingelist ja haaravat lahingut tõotanud Manchesteri derbi kujunes väravateta viigiks.

Everton oli viimases kahes voorus võiduta jäänud, kuid nüüd õnnestus Carlo Ancelottil oma endine õpilane Frank Lampard Chelsea päevilt üle mängida. 21. minutil tegi Chelsea väravavaht Edouard Mendy trahvikastis vea ja Evertoni viis penaltist Gylfi Sigurdsson juhtima. Seejuures oli Mendy saanud mõni minut tagasi viga ja oli variant, et senegallane ei suuda kohtumist jätkata ning Kepa Arrizabalagal tuleb postide vahele siirduda. Mendy siiski jätkas ja rohkem omale palle seljataha ei lubanud, aga nii Reece James kui ka Kai Havertz saatsid mänguvahendi posti ning lõpuvile kõlades jäigi 1:0 skoor Evertoni kasuks tabloole.

Dramaatiline lõpp leidis aset ka Wolverhampton Wanderersi ja Aston Villa vahelises kohtumises. 85. minutil jäi külalismeeskond Aston Villa Douglas Luizi punase kaardi tõttu vähemusse, aga hoolimata sellest suudeti üleajal välja võidelda penalti, mille Anwar El-Ghazi edukalt ära realiseeris. Wolverhamptoni poolelt korjas omale punase kaardi viiendal lisaminutil Joao Moutinho.

Newcastle United asus koduplatsil juba 20. sekundil Miguel Almironi tabamusest West Bromwich Albioni vastu juhtima, kuid 50. minutil Darnell Furlong viigistas seisu. Otsustava värava Newcastle’i eest lõi 82. minutil Dwight Gayle.

Reedel toimunud ainsas kohtumises alistas West Ham United 2:1 Leeds Unitedi.

Wolverhampton Wanderers – Aston Villa 0:1

Newcastle United – West Bromwich Albion 2:1

Manchester United – Manchester City 0:0

Everton – Chelsea 1:0